Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 791 002
 
 

Kultura

01-06-2016

II Powiatowy Konkurs "Wielcy Klasycy"

Maj, to nie tylko miesiąc, w którym przyroda budzi się do życia, to również czas, który już od jedenastu lat kojarzy się nam z konkursami w naszym gimnazjum, m.in. Powiatowym Konkursem "Wielcy klasycy". 18 maja 2016 r. uczniowie przystąpili do drugiej edycji tego konkursu, czyli rywalizacji o pierwsze miejsce z zakresu znajomości epoki romantyzmu oraz twórczości Adama Mickiewicza  i Juliusza Słowackiego.


Konkurs składał się z dwóch etapów, w których uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test z literatury oraz historii. Drugi etap polegał na odpowiedzi na zestaw- trzech  wylosowanych pytań. Maksymalny wynik, który uczniowie mogli uzyskać to 214 punktów: 109 za test oraz 15 za zestaw.


O prestiżu konkursu świadczy to, że aż 12 gimnazjów z powiatu leżajskiego przystąpiło do rywalizacji. Z wielką radością dziękujemy za udział wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Zmagania były bardzo zażarte, a wiedza uczestników wywarła na nas ogromne wrażenie.


Tegorocznymi zwycięzcami II Powiatowego Konkursu "Wielcy klasycy" zostali:
I miejsce – Gimnazjum w Giedlarowej w składzie: Kamila Duszyńska i Monika Krasoń
II miejsce – Gimnazjum w Kuryłówce w składzie: Jagoda Wolanin i Andżelika Kotulska
III miejsce – Gimnazjum w Leżajsku w składzie: Alicja Karasińska i Wiktoria Bzdoń

W skład komisji czuwającej nad przebiegiem konkursu wchodzili: Renata Wikiera - przewodniczący oraz Monika Heliniak, Agnieszka Krauz, Edyta Kusa, Marta Marzęciak - członkowie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, których fundatorami byli: Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Gmina Leżajsk oraz księgarnia Eurydyka. Zaszczyt wręczenia nagród laureatom konkursu przypadł Wicestaroście Powiatu Leżajskiego Zdzisławowi Leśko, Skarbnik Gminy Leżajsk Lucynie Bednarz, reprezentującej Wójta Gminy Leżajsk oraz dyrektorowi szkoły Janowi Kuczkowi.


Głęboko wierzymy, iż czas poświęcony konkursowym zmaganiom był dla wszystkich bardzo owocny, a zdobyta wiedza przysporzy wymiernych korzyści i da ogrom satysfakcji. Wyrazy podziękowań kierujemy do wszystkich uczestników, laureatów oraz nauczycieli. Życzymy samych sukcesów i zapraszamy w przyszłym roku.
 

Renata Wikiera
Monika Heliniak

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies