Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 788 149
 
 

Kultura

01-06-2016

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej

Uroczystego otwarcia Konkursu dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel oraz Dyrektor Gimnazjum Adam Stanaszek. Następnie przypomnieli historię powstania Unii Europejskiej, a także podkreślili znaczenie Podkarpacia, naszego malowniczego regionu, dla Polski i UE.


Konkurs podzielony był na trzy etapy. Pierwszą część uczestnicy rozpoczęli z pomocą komputera - rozwiązując elektroniczny test wiedzy ogólnej o Europie i UE. W drugiej części prezentowali wizytówkę Rzeszowa w formie pocztówki. Ostatni etap to quiz, w którym zespoły wykazywały się znajomością miast europejskich oraz kultury krajów tworzących wspólnotę europejską. Uczestnicy prezentowali dużą wiedzę, oczytanie, znajomość geografii Europy oraz rozpoznawali „cuda Podkarpacia”.


Zdobywcami pierwszego miejsca zostali uczniowie Gimnazjum w Woli Zarczyckiej Mikołaj Zygmunt i Tomasz Kurcaba, na drugim miejscu uplasowali się Wiktoria Grudysz i Mateusz Stachula z Gimnazjum w Brzózie Królewskiej, na trzecim Sylwia Kolano i Mateusz Sałęga z Gimnazjum w Majdanie Łętowskim. Dwie pierwsze drużyny oprócz cennych nagród wygrały również wycieczkę do Warszawy i wizytę w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej ufundowaną przez posła na Sejm RP Jerzego Paula. Dyplomy uczestnictwa wraz z nagrodami otrzymały wszystkie pozostałe zespoły biorące udział w Konkursie.


W czasie krótkich przerw opiekunowie i walczące drużyny mogli posłuchać  koncertu zespołu Per Viem, składającego się z uczniów naszej szkoły oraz absolwentów, a także podziwiać występy grupy tanecznej „Azalia” prezentującej ludowe tańce rzeszowskie.


W przygotowanie konkursu, oprócz organizatorów, zaangażowanych było wiele osób, między innymi Agata Bogdan, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały poczęstunek i obiad dla wszystkich uczestników, a także zaproszonych gości oraz przewodnicząca Rady Rodziców miejscowego gimnazjum.


Przedsięwzięcie wsparli liczni sponsorzy: Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Zakłady Mięsne Smak-Górno, Księgarnia „Werset” w Nowej Sarzynie oraz firmy z Woli Zarczyckiej: Kancelaria Radcy Prawnego, Hurtownia Wikliniarska Mieczysława Kidy i Cukiernia Państwa Kurcabów.


Organizatorzy konkursu: Lucyna Michna, Małgorzata Krawiec, Agata Kurlej i Jacek Wójcik serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie.

 

Małgorzata Krawiec

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies