Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 891 648
 
 

Kultura

31-05-2016

Kolejny Przegląd Pieśni Maryjnej już za nami

W tym roku Przegląd zainaugurowała Msza Święta, której oprawę muzyczną przygotował działający przy Bazylice OO. Bernardynów zespół "Emaus". Następnie, we Franciszkańskim Ośrodku Kultury uroczystego otwarcia dokonali:  Kustosz O. Joachim Ciupa, Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych Zbigniew Trębacz i pomysłodawca przedsięwzięcia, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stanisław Bartnik. Dyrektor Muzeum Prowincji OO. Bernardynów, O. Efrem Obruśnik przybliżył zebranym historię cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, po czym nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczął wspólny występ chórów BELLCANTO i CANTIAMO z Zespołu Szkół Licealnych i Gimnazjum  w Leżajsku.


W tegorocznym Przeglądzie Pieśni Maryjnej wystąpili soliści, chóry, duety, grupy wokalne, instrumentalne i mieszane - łącznie prawie 600 wykonawców. Oprócz wyżej wymienionych zespołów swoje umiejętności wokalne zaprezentowali: Arkadiusz Podwyszyński z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku, Chór dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej w Leżajsku, Chór reprezentacyjny Szkoły Muzycznej w Leżajsku, Dziewczęca Służba Maryjna z Wierzawic, Bosak Martyna i Przemysław Kata z Zespołu Szkół w Dębnie, Zespół „Hosadyna i przyjaciele” z  Majdanu Łętowskiego, Zespół "Olszynka" z Biedaczowa, Zespół „Mały Folk - Band” z Łętowni, Zespoły "Mały Amadeusz" i „Amicus” z Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie, Jacek Piech  z Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie w duecie z Dominikiem Tudrynem z Gimnazjum w Nowej Sarzynie, Zespół „Wesołe Nutki” z  Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie, duet Sebastian Niźnik i Patrycja Kiełbowicz z Gimnazjum w Brzózie Królewskiej, Wiktoria Kozyra i Wiktor Maczuga ze "Świata Muzyki" z Nowej Sarzyny, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jelnej, Zespół wokalno-instrumentalny CANTA RHEI z Ośrodka Kultury w Chałupkach Dębniańskich, Gabriela Zalot ze Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich, Grupa wokalno-koncertowa „Promyczki św. Andrzeja” oraz  Anna Płoszaj ze Starego Miasta, Zespół wokalny z Zespołu Szkół w Sarzynie, Marzena Banaś, Martyna Dmitrowska, Anna Banaś i Aleksandra Wośko oraz Małe Sarzyniaczki z Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie, Chór „Veritas” z Nowosielec, Zespół wokalno-instrumentalny „Jakubki” z Ośrodka Kultury w Krzemienicy,  Zespół dziecięco-młodzieżowy „Jutrzenka” z Malawy i Krasnego, Zespół wokalno-flażoletowy ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej, Adrianna Pieczonka i Sławomir Nowak z  Gimnazjum w Zespole Szkół w Żołyni,  Grupa wokalna NOBIS z Ośrodka Kultury w Sarzynie, Czesław Socha z Parafii w Piwodzie, Łukasz Łyko oraz Zespół „Labirynt” z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.

 
Organizatorzy tegorocznego Przeglądu Pieśni Maryjnej składają szczególne podziękowania sponsorom i darczyńcom przedsięwzięcia, a byli nimi: Starosta Leżajski Marek Śliż, Burmistrz Miasta Leżajska Ireneusz Stefański, Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych Zbigniew Trębacz, Prezes Zarządu PSS „Społem”  Eugeniusz Mendyk, Kwiaciarnia „Fiołek” Bożena Duraj, Kwiaciarnia „Wiktoria” Teresa Bechta oraz liczna grupa osób prywatnych z Leżajska i okolic.


Organizatorzy Przeglądu Pieśni Maryjnej

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies