Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 826 644
 
 

Kultura

23-05-2016

Dni Kwitnącej Azalii

15 maja 2016 r. w Woli Zarczyckiej miał miejsce finał XXXII edycji Zlotu „Kołacznia” organizowanego w ramach cyklicznej imprezy Dni Kwitnącej Azalii. W przeddzień finału, w okolicy rezerwatu około 100 uczestników z całego podkarpacia wzięło udział w marszach na orientację „Chononamarsze 3”. Organizatorem tego wydarzenia był Klub Imprez na Orientację „InOwcy” działający przy gimnazjum w Łętowni. W niedzielę o godz. 13.00 w bazie Zlotu, mieszczącej się w Ośrodku Wypoczynkowym „Azalia”, zameldowali się turyści, którzy przybyli pieszo, rowerami, autokarami oraz samochodami prywatnymi. Głównym celem Zlotu jest popularyzacja najdalej wysuniętego na zachód Europy stanowiska azalii pontyjskiej. Imprezę rozpoczął Konkurs Piosenki Turystycznej, w którym udział wzięło 7 grup turystycznych z całego województwa: harcerze z Leżajska i Nowej Sarzyny, grupa uczniów ZS im. I. Łukasiewicza z Nowej Sarzyny biorąca także udział w Rajdzie Turystycznym do Źródeł Trzebośnicy, Klub Seniora z Nowej Sarzyny, zespół wokalno-instrumentalny „Per Viam” działający przy filii Ośrodka Kultury w Woli Zarczyckiej, Oddział PTTK w Przemyślu oraz duet turystyczny z Krosna.

 

Ze względu na wyrównany poziom i wielkie zaangażowanie wszyscy otrzymali równorzędne nagrody. Dalszy ciąg imprezy wypełniły prezentacje dzieci oraz zespołu „Mały Folk Band” z filii OK w Łętowni. W przerwach pomiędzy wokalnymi zmaganiami odbywały się konkurencje sprawnościowe dla dzieci. Tradycyjnie po raz kolejny przeprowadzono Konkurs Wiedzy o Regionie i Ochronie Przyrody o Puchar Burmistrza. Zwyciężczynią została Paulina Ferenc z Woli Zarczyckiej. W sobotę i niedzielę chętni turyści mogli także wziąć udział w turystycznej grze TRInO przygotowanej przez Szkolne Koło Geograficzno-Krajoznawcze „Przygoda” z Gimnazjum w Nowej Sarzynie. Wśród 72 uczestników, którzy zgłosili się do zabawy terenowej rozlosowano 5 nagród, które wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel.


Współorganizatorzy tegorocznych Dni Azalii to: Miasto i Gmina Nowa Sarzyna, Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie i Odział PTTK e Nowej Sarzynie, Powiat Leżajski, Klub Imprez na Orientację InOwcy przy Gimnazjum w Łętowni oraz Klub Turystyczny „Przygoda” z Gimnazjum w Nowej Sarzynie.
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies