Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 101 007
 
 

Kultura

13-01-2020

"Cuda, cuda ogłaszają..."

Już po raz piąty ulicami Rudy Łańcuckiej i Nowej Sarzyny przeszedł 6 stycznia barwny Orszak Trzech Króli: Baltazara, Melchiora i Kacpra. Odgrywane na trasie przemarszu przez aktorów sceny oraz piękne kolędy rozbrzmiewały radośnie, wychwalając cud narodzin Dzieciątka Jezus, przynosząc wszystkim radość i nadzieję. Bo tak, jak powtórzył za św. Janem Chryzostomem, papież Franciszek: „Magowie nie wyruszyli, bo widzieli gwiazdę, lecz zobaczyli gwiazdę, dlatego że wyszli. Są więc symbolem człowieka wierzącego, człowieka, który tęskni za Bogiem; odzwierciedlają obraz wszystkich ludzi, którzy w swym życiu nie dopuścili, aby ich serce uległo znieczuleniu.” 

 

Na orszaku nie zabrakło też zagrody ze zwierzętami: były osiołki, baranki, koźlątka, króliki oraz gołąbki, które towarzyszyły zgromadzonym w świętowaniu. 
Dzieląc się radością z przeżywania tak pięknej uroczystości już teraz zapraszamy mieszkańców powiatu leżajskiego na kolejną edycję wydarzenia.
 
Organizatorami orszaku byli: duszpasterze Parafii NMP Królowej Polski w Nowej Sarzynie, Siostry Nazaretanki oraz parafianie.
 
DK
Fot. Jan Zybura
 
 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies