Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 22 313
 
 

Kultura

02-09-2019

Wakacyjne zajęcia muzealne dobiegły końca

Wakacyjne zajęcia muzealne dla dzieci dobiegły końca. Był to mile spędzony czas, który wywołał dużo uśmiechu i radości na dziecięcych twarzach. Dzieci niejednokrotnie zaskoczyły wszystkich swoją wiedzą, pomysłowością i zdolnościami. Lekcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony najmłodszych, jak i rodziców.

 

W trakcie zajęć dzieci wcielały się m.in. w rolę poszukiwaczy skarbów. Podzielone zostały na dwie drużyny i przeszukiwały budynek muzeum od piwnic aż po dziedziniec. Pomocą służyła im mapa, jak również wskazówki, otrzymane za wykonanie zadania i prawidłowe rozwiązanie zagadki.
Innego dnia czas dla dzieci upłynął pod znakiem eksperymentów. Uczestnicy warsztatów wykonywali z dostępnych składników ciekawe doświadczenia. Dzięki nim dzieci zapoznały się z fascynującymi tajemnicami otaczającego nas świata.
 
Nie brakowało także warsztatów, w których dzieci przenosiły się w świat letnich wędrówek – tych bliższych i dalszych. Rozmawiały o wymarzonych wakacjach, a także zajrzały do walizki pełnej wspomnień. Na warsztatach każde dziecko wykonywało własną pocztówkę, którą mogło wysłać najbliższym.
W trakcie wakacji jeden z dni poświęcony został książce. Wspólnie z prowadzącym zajęcia dzieci zastanawiały się nad zaletami czytania, a także nad tym, czy książka może być dobrym sposobem na wakacyjną nudę. Na zakończenie lekcji każdy uczestnik wykonał własną zakładkę do książki, która kształtem przypominała wybrane zwierzę. 
 
Na wakacyjnych lekcjach nie brakowało także wyzwań. Każdy z uczestników musiało przygotować masę solną, z której następnie ulepił figurkę zwierzątka. Wykonane prace najmłodsi pomalowali farbami i przyozdobili kolorowymi wstążkami.
 
Dla dzieci przygotowane również zostały warsztaty „owiane tajemnicą”. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z techniką „collage” oraz zasadami i materiałami potrzebnymi do jej wykonania. Na zakończenie każdy uczestnik wykonał swój mały „sekret”: podwodny świat lub wiosenną łąkę.
 
Muzeum Ziemi Leżajskiej dziękuje uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zaprasza za rok.
 
MZL
 
 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies