Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 352 494
 
 

Kultura

04-01-2019

Podsumowanie świątecznych zajęć muzealnych dla dzieci i młodzieży

Zakończyły się prowadzone przez pracowników Muzeum Ziemi Leżajskiej zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Podobnie jak w ubiegłych latach i tym razem cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Przez dwa miesiące placówkę odwiedziło blisko 900 dzieci ze szkół  i przedszkoli z terenu powiatu leżajskiego. Warsztaty zostały przygotowane z myślą o obchodzonej niedawno 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. 

 

W listopadzie dzieci i młodzież uczestniczyły w lekcjach poświęconych Ojcom Niepodległości, a zwłaszcza marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Ponadto uczniowie mogli zwiedzić wystawę okolicznościową „100 lat wolności na ziemi leżajskiej”. W drugiej połowie miesiąca odbywały się Andrzejki, podczas których wróżka wprowadziła dzieci w świat wróżb i zapoznała je z tradycjami związanymi z wigilią świętego Andrzeja. 
 
Od 3 do 7 grudnia muzeum gościło świętego Mikołaja, który spotkał się z dziećmi i wręczył im drobne upominki. „Mikołajkom” towarzyszyły liczne gry i zabawy, a także konkursy na najdłuższe łańcuchy choinkowe. Za pomoc w przygotowaniu prezentów muzeum dziękuje Posłowi na Sejm RP Mieczysławowi Miazdze, firmie Roxart Krystian Ficek oraz Markowi Krawczykowi.
 
W okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły najmłodszych zajęcia z pieczenia pierniczków. Uczestnicy wycinali z ciasta różne wzory, a po upieczeniu ciasteczek własnoręcznie udekorowali je lukrem i kolorowymi posypkami. Swoje bożonarodzeniowe wypieki zabrali ze sobą do domów, aby przystroić nimi choinkę.
 
Przedświąteczny czas był również dobrą okazją do poszerzenia wiedzy o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Podczas lekcji o historii bożonarodzeniowej pocztówki dzieci zapoznały się z dziejami  kartek świątecznych, składania i wysyłania sobie życzeń, a także innymi ciekawostkami. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć wykonał własną kartkę świąteczną, wykorzystując przy tym różne materiały, a przede wszystkim własną inwencję twórczą. 
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za mile spędzony czas i zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której pojawiają się najnowsze informacje z życia Muzeum.
 
MZL 
 
 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies