14-12-2018

Powiatowy Festiwal Piosenki Mikołaj 2018

W niedzielne popołudnie, 9 grudnia, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce odbyła się XXII edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Mikołaj. Konkurs współorganizowany przez GOK i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kuryłówce oraz Powiat Leżajski ponownie stał się okazją do zdobycia nowych doświadczeń, odkrycia sposobów na pokonanie tremy, a przede wszystkim zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych przez dzieci i młodzież z terenu powiatu.

Zmagania konkursowe zaczęły się już we wtorek tj. 4 grudnia podczas przesłuchań konkursowych, do których przystąpiło 28 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: I (klasy I-III SP), II (klasy IV-VI SP) i III (klasy VII SP-III Gimnazjum). Jury w składzie: Sylwia Wojnar, Ewelina Grabowska, Łukasz Grabowski i Dawid Socha spośród wszystkich osób wyłoniło 17, które w niedzielne popołudnie wzięły udział w koncercie laureatów  Festiwalu Piosenki Mikołaj 2018.

Wysoki poziom festiwalu spowodował, iż o ostatecznych rozstrzygnięciach decydowały szczegóły. Po wnikliwej ocenie doboru repertuaru, analizie muzycznego warsztatu i scenicznej interpretacji, Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I:
  • I miejsce – Julia Klimek (SP Brzóza Królewska);
  • II miejsce – Julia Masełek (GOK Kuryłówka) i Oliwia Szczypta (GOK Kuryłówka);
  • III miejsce – Nikola Parobek (GOK Kuryłówka) i Zofia Szpetnar (GOK Kuryłówka);
  • Wyróżnienie: Ewa Kyc, Michalina Murzańska, Natalia Pieczonka (GOK Kuryłówka).
Kategoria II:
  • I miejsce – Aneta Socha (SP Dąbrowica);
  • II miejsce – Aleksandra Dziechciarz (GOK Kuryłówka);
  • III miejsce – Maja Darnia (SP Dąbrowica);
  • Wyróżnienie: Anna Jachimowicz i Patrycja Skiba (GOK Kuryłówka).
Kategoria III:
  • I miejsce – Julia Czadowska (Gimnazjum Nowa Sarzyna);
  • II miejsce – Julia Kostek (SP Nowa Sarzyna);
  • III miejsce – Wiktoria Borek (GOK Kuryłówka).

Nagrodę Grand Prix (rower) wywalczyła Dominika Socha (GOK Kuryłówka). Nagrodę Publiczności tradycyjnie ufundowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce zdobyła wcześniej już nagrodzona Nikola Parobek.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom: Gminie Kuryłówka, Powiatowi Leżajskiemu, ZGK Sp. z o.o. w Kuryłówce, Bankowi Spółdzielczemu w Leżajsku, OSP im. J. Szczęsnego w Kuryłówce, PIZZERII „Słoneczna California” oraz Firmie ELINSBUD.

GBPLDZ