Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 150 722
 
 

Kultura

23-07-2018

Spotkanie z Folklorem i Biesiada w Kolonii Polskiej

15 lipca br. już po raz trzynasty w Wiejskim Domu Kultury w Kolonii Polskiej odbyło się Spotkanie z Folklorem i Biesiadą.  W skutek złej pogody impreza planowana w plenerze została przeniesiona do sali WDK, natomiast ze względów pogodowych, zaplanowany przez organizatorów Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Adamówka i Kuryłówka przeniesiono na późniejszy termin. 

 

Tradycyjnie, jak co roku do Kolonii Polskiej zawitały Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Kuryłówka i Adamówka (Stowarzyszenie KGW z Brzyskiej Woli, Dąbrowicy, Kolonii Polskiej, Krasnego, Kuryłówki, Ożanny, Tarnawca i Wólki Łamanej), aby zaprezentować swoje kulinarne umiejętności. Nie zabrakło tradycyjnych potraw:  krupniaków, chleba ze smalcem i ogórkiem, pierogów, kapuśniaczków a także pysznych ciast i innych słodkości. Chętnych, aby skosztować przysmaki przygotowane przez panie z kół gospodyń  było bardzo dużo, więc potrawy znikały w szybkim tempie. 

 

Za prezentacje kulinarne w konkursie „Smaczne bo nasze” wszystkie koła dostały cenne nagrody rzeczowe, które wręczyli: Wójt Gminy Kuryłówka Tadeusz Halesiak, Wójt Gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz, Dyrektor GOPS w Kuryłówce Alicja Kycia oraz Przewodniczący Gminy Kuryłówka Stanisław Kotulski.

 

Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze:  Stowarzyszenie KGW z Brzyskiej Woli, Kalina z Kolonii Polskiej, Jarzębina z Kuryłówki i Ożanny, a na koniec swój repertuar zaprezentował Zespół Śpiewaczy Jagoda  z Kapelą z Dąbrowicy. Po prezentacji zespoły otrzymały specjalne podziękowania i pamiątkowe kamionki.

 

Choć niedzielna aura spłatała nam figla, deszcz nie przestraszył publiczności, która jak co roku  gromadzi się w Koloni Polskiej na Spotkaniu z Folklorem i Biesiadą.

 

Gminny Ośrodek Kultury dziękuje za pomoc w organizacji imprezy Starostwu Powiatowemu w Leżajsku, które współfinansowało imprezę oraz sponsorom:  Grupie Żywiec S.A. Browar Leżajsk, Firmie Inventor Catering Imprezy – Andrzej Burek, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce.

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies