Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 362 987
 
 

Kultura

01-02-2018

XXIV Międzynarodowe Spotkania Poetów WRZECIONO 2018

28 stycznia 2018 roku odbyły się Międzynarodowe Spotkanie Poetów WRZECIONO 2018. Była to już dwudziesta czwarta edycja, od lat cieszącej się dużym zainteresowaniem imprezy. W tym roku swoje wiersze nadesłało aż 301 poetów z różnych regionów Polski oraz z  Litwy, Włoch, Kazachstanu, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Rosji, Łotwy, Estonii, Słowacji, Islandii, Portugalii i Białorusi. Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce podczas uroczystej gali zorganizowanej w sali kameralnej Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie. Spotkanie wzbogaciły muzyczne występy lokalnych zespołów folklorystycznych i instrumentalno-wokalnych na czele z "Majdaniarzami" Romana Kostyry oraz „Sarzyniokami”.

 

Nadesłane wiersze oceniało jury w składzie: Kazimierz Linda- przewodniczący, Roman Kostyra, Hubert Kołtun, Anna Głuszek- Cebula i Jadwiga Zapart. Werdykt, ze względu na dużą liczbę uczestników był nie lada wyzwaniem. Ostatecznie jurorzy wskazali laureatów trzech nagród głównych, siedmiu wyróżnień, w tym honorowych i czterech nagród specjalnych. W pierwszej kolejności zaprezentowani zostali laureaci wyróżnień honorowych, wśród których znaleźli się: Beata Sudoł-Kochan ze Stalowej Woli, Katarzyna Dąbek i Tadeusz Matyka z Jeżowego, Marcin Michańczyk z Grabownicy Starzeńskiej, Jolanta Mach z Ożanny, Ewelina Łopuszańska z Rzeszowa i Julia Walawska z Nowej Sarzyny. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Iwona Szetela i Katarzyna Błaszczuk z Rzeszowa, Jolanta Michna z Łańcuta, Anna Buchalska z Kutna, Andrzej Ziobrowski z Nowej Huty, Renata Giża z Rakszawy i Janusz Pyziński z Podgrodzia. Nagrody specjalne otrzymali: Jacek Dąbek z Jeżowego, Jan Fimiarz z Wierzawic i Grażyna Sordyl z Krzemienicy. Natomiast nagrodę specjalną Stowarzyszenia Literackiego "Witryna" w Stalowej Woli dla najmłodszego uczestnika otrzymał Krzysztof Dziki z Koniaczowa. Zwycięzcami konkursu okazali się Agnieszka Bulicz ze Stalowej Woli, która zdobyła III miejsce, miejsce II otrzymała Agata Linek, również ze Stalowej Woli, a główna nagroda powędrowała do  Józefa Cupaka z Wary. Nagrodę dla najlepszego autora utworu lirycznego i utworu w konwencji satyrycznej, ufundowaną przez senator Janinę Sagatowską otrzymali: Jacek Dąbek z Jeżowego oraz Julia Walawska z Nowej Sarzyny

 

Sponsorami imprezy byli: Starosta Leżajski, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Hortino, Nadsański Bank Spółdzielczy, Biblioteka w Nowej Sarzynie oraz Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie. Honorowy tytuły starosty spotkania przypadł Danucie Teterczyk i Stanisławowi Misiakowi.

 

 Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Folklorystyczne "Majdaniarze"

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies