30-01-2018

IX Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością

„Niech płynie kolęda po leżajskiej ziemi,
a Dzieciątko Boże w żłóbku czyni nas lepszymi!”

25 stycznia w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbyła się wyjątkowa uroczystość- IX Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością.  Zaproszeni goście mieli okazję wspólnie pokolędować z uczniami, mieszkańcami oraz uczestnikami placówek i stowarzyszeń Powiatu Leżajskiego, działających na rzecz osób z niepełnosprawnością. Wśród organizatorów znalazły się takie instytucje jak:  Stowarzyszenie „NIE DZIELI NAS NIC”, ŚDS w Jelnej, Sarzynie, Laszczynach z Filią w Zmysłówce, SOSW w Leżajsku, WTZ w Leżajsku, PZN Koło w Leżajsku, DPS w Brzózie Królewskiej i Piskorowicach- Mołyniach, ORW w Laszczynach, Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Grodzisku Dolnym, NORW i Przedszkole Specjalne w Nowej Sarzynie, Stowarzyszenie „Integracja bez Granic”, ZAZ w Nowej Sarzynie oraz Stowarzyszenie „Dobry Dom”.

Po prezentacji scenicznej i wigilijnym poczęstunku wszyscy zgromadzeni mogli wziąć udział w zabawie karnawałowej.

Imprezę zorganizowano m.in. ze środków PFRON będących w dyspozycji leżajskiego PCPR, zaś honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Leżajski Marek Śliż.

Informację zamieścił: Kacper Burda, wydział PW