Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 362 299
 
 

Kultura

19-01-2018

Niech płynie kolęda

14 stycznia w Domu Strażaka w Rudzie Łańcuckiej zebrali się wszyscy, którzy lubią śpiewać kolędy i pastorałki. W wydarzeniu, które odbywało się pod hasłem „Niech płynie kolęda”, uczestniczyli również przedstawiciele Społeczności Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej.


Na scenie zaprezentowały się następujące grupy: Chór „AVE MARIA” oraz Schola z Parafii pw. NMP Królowej Polski w Nowej Sarzynie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej, Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej, Szkoła Podstawowa w Sarzynie, Koło Gospodyń Wiejskich w Rudzie Łańcuckiej, Klub Seniora w Nowej Sarzynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Łańcuckiej i Grupa Wokalna „Konisie”. Imprezę uświetnili swoim występem również soliści m.in.: Monika Szpunar, Klaudia Matuszak i Dominik Tudryn.


ŚDS oprócz prezentacji scenicznej przygotował wystawę prac plastycznych o tematyce Bożonarodzeniowej. Udział w tej imprezie dostarczył jego społeczności wielu radosnych chwil, a panująca atmosfera życzliwości i serdeczności zachęcała do wspólnego śpiewania. Kolędowali razem przedstawiciele różnych organizacji i środowisk, dorośli i dzieci. Powróciła znów atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Dopisała publiczność oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. proboszcz Parafii w Nowej Sarzynie ks. Kazimierz Kawa, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel. Przygotowany przez gospodarza Janusza Janika poczęstunek dodał uczestnikom sił, aby mogli śpiewać i wytrwać do końca imprezy.


Społeczność ŚDS w Jelnej dziękuje organizatorom przedsięwzięcia: Danucie Kurzyp, Edycie Zygmunt i Zofii Szponar  oraz wszystkim kolędnikom.

 

ŚDS w Jelnej

Zdjęcia: Jan Zybura

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies