Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 240 363
 
 

Kultura

08-12-2017

Finał 18. Akcji Polacy Rodakom

W ostatnim czasie Muzeum Ziemi Leżajskiej było koordynatorem 18 Akcji Polacy Rodakom. Zebranych kilka ton żywności trafi do wielu Polaków z przedwojennych polskich województw. Głównie do mieszkańców m.in. Mińska, Brześcia, Łucka, Lwowa, Tarnopola, Drohobycza, a także Sambora, Gródka Jagiellońskiego, Rohatyna, Bóbrki.

 

Pomoc dotrze w szczególności do polskich rodzin, parafii, stowarzyszeń oraz organizacji, w tym harcerzy, strzelców i wielu innych. Na podstawie danych z polskich placówek dyplomatycznych oraz osób, parafii czy organizacji, tworzone są listy z adresami naszych rodaków, którym przekazywana jest pomoc.

 

W zbiórce oraz pakowaniu darów pomagali m.in.. strzelcy z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, harcerze, Młodzież Wszechpolska oraz młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W finale akcji uczestniczył również dyrektor biura poselskiego Mieczysława Miazgi - Sławomir Spaczyński.

 

Wszystkim osobom, organizacjom społecznym, szkołom, instytucjom, urzędom, firmom składamy gorące i serdecznie podziękowania za włączenie się w tą potrzebną i niezwykle ważną akcję charytatywną.

 

W szczególności dziękujemy Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Leżajsku za współorganizację tego wydarzenia, firmie Smak Eko Górno za organizację transportu z Leżajska do Lublina oraz Restauracji Dębnianka za zorganizowane posiłku regeneracyjnego dla wolontariuszy.


MZL

 

Zamieścił: Rafał Cisło, PW

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies