Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 291 964
 
 

Kultura

13-07-2017

Po raz kolejny biesiadowali w Kolonii Polskiej

9 lipca, w upalnie niedzielne popołudnie, odbyła się kolejna edycja Spotkania z Folklorem i Biesiadą. Do Kolonii Polskiej, gdzie odbywała się impreza zjechały Koła Gospodyń Wiejskich z Gmin Adamówka i Kuryłówka (Brzyska Wola, Dąbrowica, Kolonia Polska, Kuryłówka, Krasne, Ożanna, Tarnawiec i Wólka z Łamana). Wspaniałe aromaty unoszące się w powietrzu dowodziły, że panie raz kolejny spisały się na medal, przygotowując potrawy i wypieki na prezentacje kulinarne ph. "Smaczne, bo nasze". Namiot, gdzie prezentowano słodkości momentalnie zapełnił się chętnymi do degustacji.


Spotkanie z Folklorem tradycyjnie już od kilku lat poprzedzone jest Turniejem Piłki Nożnej Oldbojów, rozgrywanym na boisku wielofunkcyjnym w Cieplicach. Tam nieco starsi piłkarze walczyli  o Puchar Wójta Gminy Adamówka i Kuryłówka. Rywalizacja była tak zacięta, że musiały rozstrzygnąć ją rzuty karne. Puchar powędrował do drużyny z Adamówki.


Tegoroczne biesiadowanie rozpoczęto inaczej niż w latach ubiegłych, bowiem na samym początku zaprezentowały się zespoły śpiewacze i taneczne, działające przy Ośrodku Kultury w Kuryłówce. Widzowie mogli wysłuchać popisów wokalnych grup: „Artis”, „Pięcionutka” oraz obejrzeć występy zespołów tanecznych: „Afera”, „Free Smile”, „Kangur”, „Niezapominajki”.   Następnie przyszedł czas na zespoły śpiewacze. W spotkaniu uczestniczyły zespoły: „Jagoda” z Dąbrowicy i Brzyskiej Woli wraz z Kapelą, „Jarzębina” z Kuryłówki i Ożanny, oraz „Kalina” z Kolonii Polskiej.


Podczas trwania imprezy odbył się również Turniej Wsi. Różnego rodzaju konkurencje wzbudziły dużo śmiechu i zabawy oraz entuzjazmu wśród uczestników. W szranki o Puchar Gminnego Ośrodka Kultury stanęły drużyny z Brzyskiej Woli, Cieplic i Kolonii Polskiej. Ta ostatnia zdobyła ponownie wspomniany puchar. Najwięcej śmiechu wzbudził konkurs rzutu gumowcem, gdzie do rywalizacji stanęły przedstawicielki KGW. Zwyciężyła Beata Leniart z kuryłowskiego koła. Po wyczerpujących zmaganiach turniejowych wreszcie można było oddać się biesiadowaniu.


Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom: Grupie Żywiec S.A. Browarowi w Leżajsku, Powiatowi Leżajskiemu oraz Firmie Inventor Catering Imprezy – Andrzej Burek.


GBPWZ

Ośrodek kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim którzy włączyli się w organizację i udział w przedsięwzięciu:, sędziom i drużynom biorącym udział w Turnieju Piłki Nożnej, Kołom Gospodyń Wiejskich biorącym udział w prezentacji kulinarnej „Smaczne bo Nasze”, Zespołom Śpiewaczym, drużynom biorącym udział w Turnieju Wsi i publiczności, która niezawodnie odwiedza nas z roku na rok coraz licznej i chętniej. V Turniej Piłki Nożnej Oldbojów połączony ze Spotkaniem z Folklorem i Biesiadą był kolejną okazją do integracji dwóch sąsiadujących ze sobą gmin i powiatów. Świadczy o tym obecność Wójta Gminy Kuryłówka Tadeusza Halesiaka i Wójta Gminy Adamówka Edwarda Jarmuziewicza oraz zaproszonych gości, którzy od lat wspierają inicjatywę Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce, za co im serdecznie dziękuję.


Dyrektor GOK Leszek Połeć
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies