Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 240 348
 
 

Kultura

30-05-2017

Turystyka spod znaku kwitnącej azalii

21 maja w Woli Zarczyckiej odbył się finał XXXV edycji Zlotu „Kołacznia”, organizowanego w ramach Dni Kwitnącej Azalii. W sobotę, 20 maja, w okolicy rezerwatu, w którym zakwita azalia pontyjska, młodzi turyści, którzy przybyli z całego Podkarpacia, wzięli udział w marszach na orientację „Chononamarsze 4”, odbywających się w tym roku jako III runda Pucharu Podkarpacia w Turystycznych Imprezach na Orientację. Organizatorem tego wydarzenia był Klub Imprez na Orientację InOwcy przy gimnazjum w Łętowni.

 

W niedzielę do bazy Zlotu mieszczącej się w Ośrodku Wypoczynkowym” Azalia”, położonym przy rezerwacie „Kołacznia”, dotarli turyści, którzy przybyli pieszo, rowerami, autokarami i samochodami prywatnymi. Głównym celem Zlotu jest popularyzacja najdalej wysuniętego na zachód Europy stanowiska azalii pontyjskiej, której piękne żółte i pachnące kwiaty w tym roku częściowo zniszczył przymrozek na początku maja. Podczas tegorocznego finału Dni Kwitnącej Azalii jubileusz 50-lecia istnienia obchodził miejscowy oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Jubilatów powitał koncert kapeli ludowej „Majdaniarze”. Wiceprezes oddziału PTTK Jerzy Charysz przedstawił historię nowosarzyńskiej turystyki, następnie osobom działającym w strukturach placówki i wspomagającym jej działalność wręczono pamiątkowe medale okolicznościowe. Następnie miał miejsce konkurs piosenki turystycznej oraz część artystyczna, podczas której wystąpiły trzy grupy taneczne zespołu folklorystycznego „Azalia” z Woli Zarczyckiej, „Mały Folk Band” z Łętowni oraz wspomniani już „Majdaniarze”.

 

Jak co roku, podczas konkursu tematycznego chętni mieli możliwość wykazania się wiedzą o atrakcjach turystycznych w regionie i ochronie przyrody. Na zakończenie pierwszej części przygotowano dla dzieci szereg konkursów sprawnościowych. Wieczorem odbył się festyn taneczny, który zakończył imprezę. Współorganizatorzy tegorocznych Dni Kwitnącej Azalii to: Miasto i Gmina Nowa Sarzyna, Ośrodek Kultury i Oddział PTTK w Nowej Sarzynie, Powiat Leżajski, Klub Imprez na Orientację InOwcy przy Gimnazjum w Łętowni oraz Klub Turystyczny „Przygoda” działający przy gimnazjum w Nowej Sarzynie.

 

OK w Nowej Sarzynie

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies