23-08-2017

Rozmawiali o bezpieczeństwie

22 sierpnia Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku zaprosiła mieszkańców powiatu leżajskiego na debatę dotyczącą bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania zgłaszali m.in. swoje propozycje rozwiązania konkretnych zagrożeń występujących na terenie powiatu.
22-08-2017

Budowa bloku operacyjnego na półmetku

Dobiegają końca roboty budowlane w ramach pierwszego etapu budowy pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku. Niebawem szpital przystąpi do realizacji drugiego etapu zadania.
21-08-2017

W Zadwórzu uczcili pamięć Obrońców Lwowa

19 sierpnia w Zadwórzu (obwód lwowski) odbyły się obchody 97. rocznicy Bitwy pod Zadwórzem, w których udział wzięły m.in. delegacje reprezentujące powiat leżajski oraz miasto Leżajsk.
18-08-2017

Informacja dt. ewidencji gruntów i budynków na terenie powiatu leżajskiego

Starosta Leżajski informuje, że w okresie od 25 lipca do 30 sierpnia prowadzona jest modernizacja Ewidencji Gruntów i Budynków, będąca elementem projektu "Podkarpacki System Informacji Przestrzennej" (PSIP).
17-08-2017

Nauczyciele kontraktowi awansują

17 sierpnia Starosta Leżajski Marek Śliż spotkał się z grupą nauczycieli kontraktowych z powiatu leżajskiego, którzy pomyślnie zakończyli procedurę awansu zawodowego. Podczas spotkania nauczyciele złożyli uroczyste ślubowanie.
11-08-2017

Remont budynku Starostwa Powiatowego

Niebawem rozpoczną się prace remontowe w budynku Starostwa Powiatowego w Leżajsku, znajdującego się przy ul. M. Curie-Skłodowskiej. 9 sierpnia 2017 r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej Zarząd Powiatu podpisał stosowne umowy z wykonawcą zadania.
11-08-2017

Środki Powiatu na ochronę zabytków

8 sierpnia 2017 r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie dla sześciu parafii z terenu powiatu Leżajskiego.
10-08-2017

Plebiscyt "Pozytywnie Zakręceni w powiecie leżajskim"

Muzeum Ziemi Leżajskiej postanowiło wyjść z inicjatywą odnalezienia osób mających niecodzienne hobby. Placówka zaprasza do uczestnictwa w plebiscycie ph. „Pozytywnie Zakręceni”, nad którym patronat objął Poseł na Sejm RP Jerzy Paul.
24-07-2017

Powiatowe obchody Święta Policji

21 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz kierownictwo instytucji współpracujących z Policją.
21-07-2017

Mini przewodnik po Leżajsku

W ofercie turystycznej Muzeum Ziemi Leżajskiej pojawił się "Mini przewodnik po Leżajsku", który obejmuje ponadtrzykilometrową najatrakcyjniejszą trasę turystyczną, wiodącą od Rynku do Placu Mariackiego.