Licznik odwiedzin: 14 656

Młodzi strzelcy złożyli przysięgę

7 marca w Rzeszowie w 100. rocznicę śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli młodzi adepci klas wojskowych z województwa podkarpackiego, w tym także z powiatu leżajskiego, składali swoje pierwsze przyrzeczenie strzeleckie.

Niepełnosprawność budująca

Ukazanie nowego spojrzenia na niepełnosprawność w kontekście osiągnięć osób niepełnosprawnych to jeden z celów spotkania zorganizowanego 13 marca w Muzeum Ziemi Leżajskiej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Leżajsku.
15-03-2019

Maria Kołcz Osobowością Roku 2018 powiatu leżajskiego w plebiscycie "Nowin"

Prezes Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Grodzisku Dolnym Maria Kołcz zwyciężyła w plebiscycie Gazety Codziennej "Nowiny" na Osobowość Roku 2018 powiatu leżajskiego w kategorii działalność społeczna i charytatywna.
11-03-2019

Zmiany w szkolnictwie zawodowym

W związku z zachodzącymi od 1 września br. zmianami w szkolnictwie zawodowym Starosta Leżajski wspólnie ze Starostą Łańcuckim oraz Podkarpackim Kuratorem Oświaty zorganizował 11 marca spotkanie informacyjne dotyczące nowych przepisów prawa oświatowego.
11-03-2019

Niewiasty i rycerze, czyli Dzień Kobiet w powiecie leżajskim

Poemat chwalący urodę i przymioty niewiasty, walka rycerzy o rękę wybranki i opowieść o najważniejszych wartościach etosu rycerskiego to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestniczki spotkania z okazji Dnia Kobiet w powiecie leżajskim.
07-03-2019

Życzenia Zarządu Powiatu Leżajskiego z okazji Dnia Kobiet

Corocznie, od ponad stu lat, ósmy dzień marca zarezerwowany jest dla Międzynarodowego Święta Kobiet, o czym nie zapomina Zarząd Powiatu Leżajskiego i z tej okazji składa wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia.
07-03-2019

Pamiętaj o możliwości przekazania 1% podatku

Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku organizacjom pozarządowym z terenu powiatu leżajskiego lub innym beneficjentom posiadającym status OPP.
05-03-2019

Dzień Kobiet w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński mają zaszczyt zaprosić mieszkanki powiatu leżajskiego na uroczystość "Europejskiego Dnia Kobiet" 8 marca br. o godz. 15.00 do Muzeum Ziemi Leżajskiej.
01-03-2019

Powiat Leżajski wśród beneficjentów programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Infrastruktura kultury”

Powiat Leżajski znalazł się w gronie beneficjentów programu MKiDN. Wniosek pn. „Utworzenie Sali Koncertowej na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej Powiatu Leżajskiego" uplasował się na 6 miejscu pod względem wysokości dotacji.
28-02-2019

Zgłoszenia kandydatów do Nagrody "Przyjaciel Powiatu Leżajskiego" do końca marca

31 marca upływa termin zgłaszania kandydatów do Nagrody „Przyjaciel Powiatu Leżajskiego”, która zostanie przyznana w tym roku już po raz ósmy.