24-10-2017

Podpisano umowę na dofinansowanie z RPO dla leżajskiego szpitala

W związku z uzyskanym dofinansowaniem z RPO Województwa Podkarpackiego 2014-2020 odbyło się uroczyste podpisanie umowy między Zarządem Województwa a SP ZOZ w Leżajsku.
24-10-2017

Kolejne nagrody oświatowe dla nauczycieli

Medale Komisji Edukacji Narodowej i Nagrody Kuratora Oświaty to kolejne nagrody, które trafiły do rąk nauczycieli uczących w szkołach prowadzonych przez Powiat Leżajski.
23-10-2017

SOSW w programie „Za życiem”

Jednym z założeń programu „Za życiem” jest utworzenie sieci 380 ośrodków koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczych. Na terenie powiatu leżajskiego zadania programu w tym zakresie realizować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku.

Wręczono Nagrody Powiatu Leżajskiego

17 września po raz kolejny odbyła się gala wręczenia Nagród Powiatu Leżajskiego przyznawanych w dziedzinie kultury, sportu oraz za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej dla leżajskich nauczycieli

Wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i wyróżniająca ocena pracy przyniosły w tym roku prestiżową Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej dwóm nauczycielkom z powiatu leżajskiego.
19-10-2017

PFRON dofinansował zakup samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej i Stowarzyszenie "Dobry Dom" w Woli Zarczyckiej otrzymały dofinansowania do zakupu samochodów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.
19-10-2017

Modernizacja oraz remont najważniejszej ekspozycji w leżajskim muzeum

Muzeum Ziemi Leżajskiej po uzyskaniu dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło modernizację swojej najważniejszej ekspozycji - Historii Miasta i Regionu.
09-10-2017

"Zwykłe niezwykłe życie" - konkurs literacki pod patronatem Starosty Leżajskiego

"Zwykłe niezwykłe życie" to hasło przewodnie konkursu literackiego, któremu patronuje Starosta Leżajski. Do zmagań ze słowem pisanym zachęcamy dorosłych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, mieszkających lub uczących się na terenie powiatu leżajskiego.
27-09-2017

Trwa realizacja przebudowy drogi powiatowej nr 1238R w Woli Zarczyckiej

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1238R Łętownia – Hucisko – Maleniska na odcinku Wola Zarczycka – Hucisko w miejscowości Wola Zarczycka”
27-09-2017

Kolejni żołnierze WOT złożyli przysięgę

Wojska Obrony Terytorialnej, określane mianem piątego rodzaju sił zbrojnych, dziewięć miesięcy po powołaniu mają w swoich szeregach już 5 tys. żołnierzy, z czego 4 tys. to żołnierze terytorialnej służby wojskowej, a ponad tysiąc to żołnierze zawodowi.