19-10-2017

Modernizacja oraz remont najważniejszej ekspozycji w leżajskim muzeum

Muzeum Ziemi Leżajskiej po uzyskaniu dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło modernizację swojej najważniejszej ekspozycji - Historii Miasta i Regionu.
09-10-2017

"Zwykłe niezwykłe życie" - konkurs literacki pod patronatem Starosty Leżajskiego

"Zwykłe niezwykłe życie" to hasło przewodnie konkursu literackiego, któremu patronuje Starosta Leżajski. Do zmagań ze słowem pisanym zachęcamy dorosłych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, mieszkających lub uczących się na terenie powiatu leżajskiego.
27-09-2017

Trwa realizacja przebudowy drogi powiatowej nr 1238R w Woli Zarczyckiej

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1238R Łętownia – Hucisko – Maleniska na odcinku Wola Zarczycka – Hucisko w miejscowości Wola Zarczycka”
27-09-2017

Kolejni żołnierze WOT złożyli przysięgę

Wojska Obrony Terytorialnej, określane mianem piątego rodzaju sił zbrojnych, dziewięć miesięcy po powołaniu mają w swoich szeregach już 5 tys. żołnierzy, z czego 4 tys. to żołnierze terytorialnej służby wojskowej, a ponad tysiąc to żołnierze zawodowi.
15-09-2017

Dofinansowanie dla szpitala powiatowego w Leżajsku

SP ZOZ w Leżajsku otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Kwota, o jaką wnioskował szpital to 9 mln 998 tys. zł.
12-09-2017

XVIII Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego i XVIII Dożynki Powiatu Leżajskiego

8 września w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia zgromadzili się przedstawiciele różnych formacji mundurowych z Podkarpacia oraz rolnicy, aby wziąć udział w Pielgrzymce Służb Mundurowych i Dożynkach Powiatowych.
01-09-2017

1 września 1939 roku

Był piątkowy poranek tak jak dziś. Świt zapowiadał piękną pogodę. Podobnie jak dzisiaj rozpoczynał się wrzesień. I nic nie wskazywało, że w ten dzień wybuchnie największy konflikt w historii ludzkości.
31-08-2017

Henryk Atemborski - Odznaczony Krzyżem Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski

28 sierpnia 2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia Henrykowi Atemborskiemu Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.
31-08-2017

Przebudowa mostu w Rzuchowie - rozmowa z kierownikiem budowy Łukaszem Dzidą.

Po starym moście w Rzuchowie, który zagrażał bezpieczeństwu pieszych i kierowców nie ma już śladu. Wykonawca zakończył rozbiórkę i rozpoczął prace związane z dostosowaniem elementów starej konstrukcji na potrzeby nowej.
23-08-2017

Rozmawiali o bezpieczeństwie

22 sierpnia Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku zaprosiła mieszkańców powiatu leżajskiego na debatę dotyczącą bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania zgłaszali m.in. swoje propozycje rozwiązania konkretnych zagrożeń występujących na terenie powiatu.