07-03-2019

Życzenia Zarządu Powiatu Leżajskiego z okazji Dnia Kobiet

Corocznie, od ponad stu lat, ósmy dzień marca zarezerwowany jest dla Międzynarodowego Święta Kobiet, o czym nie zapomina Zarząd Powiatu Leżajskiego i z tej okazji składa wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia.
07-03-2019

Pamiętaj o możliwości przekazania 1% podatku

Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku organizacjom pozarządowym z terenu powiatu leżajskiego lub innym beneficjentom posiadającym status OPP.
05-03-2019

Dzień Kobiet w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński mają zaszczyt zaprosić mieszkanki powiatu leżajskiego na uroczystość "Europejskiego Dnia Kobiet" 8 marca br. o godz. 15.00 do Muzeum Ziemi Leżajskiej.
01-03-2019

Powiat Leżajski wśród beneficjentów programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Infrastruktura kultury”

Powiat Leżajski znalazł się w gronie beneficjentów programu MKiDN. Wniosek pn. „Utworzenie Sali Koncertowej na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej Powiatu Leżajskiego" uplasował się na 6 miejscu pod względem wysokości dotacji.
28-02-2019

Zgłoszenia kandydatów do Nagrody "Przyjaciel Powiatu Leżajskiego" do końca marca

31 marca upływa termin zgłaszania kandydatów do Nagrody „Przyjaciel Powiatu Leżajskiego”, która zostanie przyznana w tym roku już po raz ósmy.
28-02-2019

Kurier Powiatowy nr 2/2019

Zapraszamy do lektury lutowego wydania "Kuriera Powiatowego". W numerze m.in.: Powiat wspiera, - Wspomnienie o Zbigniewie Larendowiczu, - Naprzeciw stereotypom, - Podróże: Naj... Dubaj
26-02-2019

Pomoc dla Wiktorii!

3 marca br. w trakcie VII Edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM 2019 w Leżajsku będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz 9-letniej Wiktorii - uczennicy klasy integracyjnej w Zespole Szkół w Wierzawicach.
13-02-2019

Ogólnopolska akcja UNICEF w Zespole Szkół w Wierzawicach

Do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie kolory świata” szkoła przyłączyła się już po raz drugi. Zadaniem uczniów było przygotowanie charytatywnych laleczek, które miały być symbolami pomocy, jakiej dzieci chciały udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.
11-02-2019

"Miałem w życiu dużo szczęścia..."

Niestrudzony dokumentalista dziejów Leżajska, opiekun klasztornego księgozbioru, uhonorowany za swoją działalność wieloma odznaczeniami - 9 lutego w wieku 102 lat zmarł Zbigniew Larendowicz.
08-02-2019

Zmiany w składach komisji Rady Powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Leżajskiego nastąpiły zmiany w składach komisji Rady.