30-07-2019

Święto 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

26 lipca br. na rzeszowskim rynku odbyły się po raz pierwszy obchody Święta 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W imieniu Zarządu Powiatu Leżajskiego w uroczystości uczestniczył Starosta Leżajski Marek Śliż.
24-07-2019

Przebudowa drogi powiatowej nr 1084R w gronie projektów nominowanych w konkursie "Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany"

„Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany” to konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i skierowany jest do beneficjentów Funduszy Europejskich.
11-07-2019

Uwaga! Komunikat dla właścicieli lasów prywatnych na terenie powiatu leżajskiego

Z uwagi na skutki burzy mającej miejsce 16 czerwca br., które zagrażają bezpieczeństwu, koniecznie jest odnowienie działek leśnych. Właściciele lasów prywatnych fakt zniszczenia drzewostanu winni zgłaszać do Starosty Leżajskiego na specjalnym druku.
09-07-2019

Poland: The Royal Tour

8 lipca w Wieliczce odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego „Poland: The Royal Tour”, w której na zaproszenie premiera Mateusza Morawieckiego uczestniczyli m.in.: Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko.
09-07-2019

Złoty jubileusz kapłaństwa

7 lipca w Bazylice Zwiastowania NMP w Leżajsku odbyła się jubileuszowa msza święta z okazji 50-lecia święceń kapłańskich pochodzącego z ziemi leżajskiej biskupa Ignacego Deca.
27-06-2019

Kurier Powiatowy nr 6/2019

Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania "Kuriera Powiatowego". W numerze m.in.: Leżajska Nic Muzeów <> Podróże: Wodospady Iguacu <> Gmina Leżajsk z godłem "Teraz Polska" <> Starosta Leżajski odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.
24-06-2019

Sesja absolutoryjna Rady Powiatu Leżajskiego

21 czerwca w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się XI sesja Rady Powiatu Leżajskiego, będąca sesją absolutoryjną.
14-06-2019

Jubileusz 40-lecia powstania Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” działający przy Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku jest wizytówką nie tylko szkoły, ale i całego powiatu od lat. W roku bieżącym zespół obchodzi 40-lecie powstania.
10-06-2019

Sztuka przeciw nałogom

5 czerwca w Muzeum Ziemi Leżajskiej jak co roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dzieciom biorącym udział w przedszkolnych i szkolnych programach edukacji antytytoniowej.
10-06-2019

Narkotyki i dopalacze zabijają - debata społeczna

W ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”, w sali Muzeum Ziemi Leżajskiej, 24 maja, odbyła się debata społeczna pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, przygotowana przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku.