01-03-2019

Powiat Leżajski wśród beneficjentów programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Infrastruktura kultury”

Powiat Leżajski znalazł się w gronie beneficjentów programu MKiDN. Wniosek pn. „Utworzenie Sali Koncertowej na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej Powiatu Leżajskiego" uplasował się na 6 miejscu pod względem wysokości dotacji.
28-02-2019

Zgłoszenia kandydatów do Nagrody "Przyjaciel Powiatu Leżajskiego" do końca marca

31 marca upływa termin zgłaszania kandydatów do Nagrody „Przyjaciel Powiatu Leżajskiego”, która zostanie przyznana w tym roku już po raz ósmy.
28-02-2019

Kurier Powiatowy nr 2/2019

Zapraszamy do lektury lutowego wydania "Kuriera Powiatowego". W numerze m.in.: Powiat wspiera, - Wspomnienie o Zbigniewie Larendowiczu, - Naprzeciw stereotypom, - Podróże: Naj... Dubaj
26-02-2019

Pomoc dla Wiktorii!

3 marca br. w trakcie VII Edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM 2019 w Leżajsku będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz 9-letniej Wiktorii - uczennicy klasy integracyjnej w Zespole Szkół w Wierzawicach.
13-02-2019

Ogólnopolska akcja UNICEF w Zespole Szkół w Wierzawicach

Do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie kolory świata” szkoła przyłączyła się już po raz drugi. Zadaniem uczniów było przygotowanie charytatywnych laleczek, które miały być symbolami pomocy, jakiej dzieci chciały udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.
11-02-2019

"Miałem w życiu dużo szczęścia..."

Niestrudzony dokumentalista dziejów Leżajska, opiekun klasztornego księgozbioru, uhonorowany za swoją działalność wieloma odznaczeniami - 9 lutego w wieku 102 lat zmarł Zbigniew Larendowicz.
08-02-2019

Zmiany w składach komisji Rady Powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Leżajskiego nastąpiły zmiany w składach komisji Rady.
07-02-2019

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Tematem tegorocznych obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu odbywających się w Muzeum Ziemi Leżajskiej był dialog międzyreligijny.
07-02-2019

X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością

Tytułowy przegląd kolęd i pastorałek jest jednym z najważniejszych wydarzeń w powiatowym kalendarzu imprez, podczas których szansę na zaprezentowanie umiejętności scenicznych mają osoby niepełnosprawne.
05-02-2019

Fundacja WOŚP przekazała kolejny sprzęt dla leżajskiego szpitala

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała dla leżajskiego szpitala wysokiej klasy inkubator transportowy z aparatem nCPAP i dodatkowym wyposażeniem o łącznej wartości 110 578,00 zł.