27-06-2017

Ekipa filmowa w Leżajsku

"Z Andrusem po Galicji" to filmowy cykl, w którym znany artysta kabaretowy, poeta i dziennikarz Artur Andrus odwiedza dawne galicyjskie miasta. 28 czerwca ekipa filmowa zawita do Leżajska.
26-06-2017

50 lat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Leżajsku, jedna z najstarszych tego typu placówek w powiecie, 14 czerwca świętowała 50-lecie swojego istnienia.
22-06-2017

Młodzi robotycy potrzebują wsparcia

Drużyna GG Robot Team z Koła Robotyki działającego przy Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Dolnym gromadzi fundusze na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl, aby spełnić swoje marzenie i wyjechać do USA na prestiżowy konkurs.
20-06-2017

Bedzie przedszkole w dworku

O dawna wymagający remontu klasycystyczny dworek przy ul. Sandomierskiej zostanie zaadaptowany na potrzeby przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych.
19-06-2017

Służba w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej - spotkanie informacyjne

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nisku oraz Starostwo Powiatowe w Leżajsku zapraszają na spotkanie osoby zainteresowane podjęciem Terytorialnej Służby Wojskowej w batalionie lekkiej piechoty NISKO.
08-06-2017

Uczniowie ZST w Leżajsku zwycięzcami wojewódzkiego projektu "Przedsiębiorczość w praktyce"

Finał realizowanego w 26 szkołach województwa podkarpackiego projektu "Przedsiębiorczość w praktyce" wyłonił zwycięzców, a zostali nimi uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku.
06-06-2017

Lotniczy Dzień Dziecka w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Zorganizowany 1 czerwca przez Muzeum Ziemi Leżajskiej "Lotniczy Dzień Dziecka", któremu patronował Starosta Leżajski Marek Śliż, przyciągnął niecodziennymi atrakcjami dzieci z terenu całego powiatu.
05-06-2017

Powiat leżajski wyróżniony

Kolejna edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej przyznawanej podczas uroczystej gali, która odbywa się corocznie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie, przyniosła także wyróżnienie powiatowi leżajskiemu.
05-06-2017

Jubileusz leżajskiej książnicy

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Leżajsku obchodzi w bieżącym roku Jubileusz 70-lecia istnienia, będący okazją do podsumowania jej działalności i spotkania, które odbyło się 25 maja w siedzibie biblioteki przy ulicy Jarosławskiej.
25-05-2017

Muzeum zmodernizuje Ekspozycję Historii Miasta i Regionu

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Muzeum Ziemi Leżajskiej dofinansowanie, które pozwoli na modernizację jednej z najważniejszych ekspozycji w zasobach placówki.