Wręczono Nagrody Powiatu Leżajskiego

17 września po raz kolejny odbyła się gala wręczenia Nagród Powiatu Leżajskiego przyznawanych w dziedzinie kultury, sportu oraz za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej dla leżajskich nauczycieli

Wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i wyróżniająca ocena pracy przyniosły w tym roku prestiżową Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej dwóm nauczycielkom z powiatu leżajskiego.
19-10-2017

PFRON dofinansował zakup samochodów do przewozu osób niepełnosprawnych

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej i Stowarzyszenie "Dobry Dom" w Woli Zarczyckiej otrzymały dofinansowania do zakupu samochodów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.
19-10-2017

Modernizacja oraz remont najważniejszej ekspozycji w leżajskim muzeum

Muzeum Ziemi Leżajskiej po uzyskaniu dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło modernizację swojej najważniejszej ekspozycji - Historii Miasta i Regionu.
09-10-2017

"Zwykłe niezwykłe życie" - konkurs literacki pod patronatem Starosty Leżajskiego

"Zwykłe niezwykłe życie" to hasło przewodnie konkursu literackiego, któremu patronuje Starosta Leżajski. Do zmagań ze słowem pisanym zachęcamy dorosłych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, mieszkających lub uczących się na terenie powiatu leżajskiego.
27-09-2017

Trwa realizacja przebudowy drogi powiatowej nr 1238R w Woli Zarczyckiej

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1238R Łętownia – Hucisko – Maleniska na odcinku Wola Zarczycka – Hucisko w miejscowości Wola Zarczycka”
27-09-2017

Kolejni żołnierze WOT złożyli przysięgę

Wojska Obrony Terytorialnej, określane mianem piątego rodzaju sił zbrojnych, dziewięć miesięcy po powołaniu mają w swoich szeregach już 5 tys. żołnierzy, z czego 4 tys. to żołnierze terytorialnej służby wojskowej, a ponad tysiąc to żołnierze zawodowi.
15-09-2017

Dofinansowanie dla szpitala powiatowego w Leżajsku

SP ZOZ w Leżajsku otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Kwota, o jaką wnioskował szpital to 9 mln 998 tys. zł.
12-09-2017

XVIII Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego i XVIII Dożynki Powiatu Leżajskiego

8 września w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia zgromadzili się przedstawiciele różnych formacji mundurowych z Podkarpacia oraz rolnicy, aby wziąć udział w Pielgrzymce Służb Mundurowych i Dożynkach Powiatowych.
01-09-2017

1 września 1939 roku

Był piątkowy poranek tak jak dziś. Świt zapowiadał piękną pogodę. Podobnie jak dzisiaj rozpoczynał się wrzesień. I nic nie wskazywało, że w ten dzień wybuchnie największy konflikt w historii ludzkości.