29-03-2018

LVI sesja Rady Powiatu Leżajskiego

28 marca w auli Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się posiedzenie Rady Powiatu Leżajskiego. Podczas spotkania dyrektorzy jednostek podległych Powiatowi przedstawili sprawozdania roczne z wykonania planów finansowych za rok 2017.
28-03-2018

Zabawki-giganty powróciły

Na plac przed Muzeum Ziemi Leżajskiej powróciły odrestaurowane zabawki-giganty.
27-03-2018

Wesołego Alleluja!

"Na obrusy lśniące bielą sfruną anioły z niebios, nadstawią uszy baranki, pokraśnieją pisanki, zaszumi owies zielony, uśmiechną się bazie w wazonie, a wielkanocne stroiki zapłoną gorącym podziwem dla cudu tego, że Chrystus zmartwychwstał dla każdego."
23-03-2018

Zgłoszenia kandydatów do Nagrody Przyjaciel Powiatu Leżajskiego tylko do końca marca

31 marca upływa termin zgłaszania kandydatów do Nagrody Przyjaciel Powiatu Leżajskiego, która zostanie przyznana w tym roku już po raz siódmy.
20-03-2018

Turki idą...

8 kwietnia w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbędzie się uroczysta parada straży grobowych ph. „Turki idą…”
13-03-2018

I Leżajskie Interdyscyplinarne Forum Kompleksowej Pomocy dla Osób ze Spektrum Autyzmu

9 marca br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej specjaliści z całego województwa rozmawiali o sytuacji, funkcjonowaniu i pomocy dzieciom ze spektrum autyzmu.
09-03-2018

Nie byłoby niepodległości bez kobiet

Dzień Kobiet zawsze jest dobrą okazją do inspirujących spotkań. I takim niewątpliwie było spotkanie zorganizowane 8 marca przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa "Matki Niepodległości".
08-03-2018

Młodzi strzelcy złożyli pierwszą przysięgę

7 marca w Rzeszowie, ponad 400 uczennic i uczniów klas wojskowych z Podkarpacia i Małopolski złożyło swoją pierwszą przysięgę. Wśród nich znalazło się także 80 młodych strzelców z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku.
07-03-2018

Prezydent RP Andrzej Duda zaproszony przez leżajskich samorządowców

Samorządowcy z powiatu leżajskiego, którzy uczestniczyli w uroczystości nadania nominacji generalskich w Pałacu Prezydenckim, zaprosili prezydenta do złożenia wizyty w powiecie. Zaproszenie spotkało się z pozytywnym przyjęciem ze strony głowy państwa.
07-03-2018

Tropem Wilczym po raz trzeci w Leżajsku

4 marca w Leżajsku już po raz trzeci wystartował Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". W wydarzeniu wzięło udział ok. 900 osób, co jest rekordem na Podkarpaciu.