06-06-2017

Lotniczy Dzień Dziecka w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Zorganizowany 1 czerwca przez Muzeum Ziemi Leżajskiej "Lotniczy Dzień Dziecka", któremu patronował Starosta Leżajski Marek Śliż, przyciągnął niecodziennymi atrakcjami dzieci z terenu całego powiatu.
05-06-2017

Powiat leżajski wyróżniony

Kolejna edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej przyznawanej podczas uroczystej gali, która odbywa się corocznie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie, przyniosła także wyróżnienie powiatowi leżajskiemu.
05-06-2017

Jubileusz leżajskiej książnicy

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Leżajsku obchodzi w bieżącym roku Jubileusz 70-lecia istnienia, będący okazją do podsumowania jej działalności i spotkania, które odbyło się 25 maja w siedzibie biblioteki przy ulicy Jarosławskiej.
25-05-2017

Muzeum zmodernizuje Ekspozycję Historii Miasta i Regionu

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Muzeum Ziemi Leżajskiej dofinansowanie, które pozwoli na modernizację jednej z najważniejszych ekspozycji w zasobach placówki.
24-05-2017

Leżajska Noc Muzeów

22 maja Muzeum Ziemi Leżajskiej już po raz kolejny otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.
23-05-2017

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ślubowali w Rzeszowie

W ubiegłą niedzielę w trzech miastach Polski: Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku odbyły się uroczyste ślubowania żołnierzy, którzy zasilili szeregi powołanych z początkiem roku Wojsk Obrony Terytorialnej.
19-05-2017

Ministerstwo Rozwoju i Finansów przyznało środki na przebudowę mostu w Woli Zarczyckiej

Kolejna inwestycja mostowa zaplanowana przez Powiat Leżajski, czyli przebudowa mostu w Woli Zarczyckiej, staje się faktem.
15-05-2017

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

10 maja uroczyście obchodzono Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku. Obchody rozpoczęły się uroczystym apelem na placu przed siedzibą Komendy.
12-05-2017

Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie nagrody Powiatu Leżajskiego w dziedzinie kultury i sportu

Zgodnie z kilkuletnią tradycją zapraszamy do składania wniosków o przyznanie nagrody/wyróżnienia Powiatu Leżajskiego
09-05-2017

Dni Powiatu Leżajskiego już za nami

II Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, wręczenie Nagród Przyjaciela Powiatu oraz Powiatowy Przegląd Twórczości Zespołów Artystycznych to główne punkty w programie tegorocznych Dni Powiatu, które odbyły się 6-7 maja.