10-04-2009

"Turki idą" !!! Artykuł na stronie www.onet.pl

Miło nam poinformować, że na głównej stronie serwisu onet.pl znajduję się artykuł " Turki idą". Artykuł zawiera odnośnik do naszej strony Starostwa Powiatowego.

Równocześnie zachęcamy do odwiedzenia strony  gminy Grodzisko Dolne http://www.grodziskodolne.pl/content/view/683/ na której znajdziecie Państwo więcej informacji o Paradzie Straży Wieklkanocnych " Turki 2009".

Parada Turków ma już wieloletnią tradycję w tym roku gmina Grodzisko Dolne zaprasza już po raz siedemnasty do udziału w paradzie. Dnia 19 kwietnia w Grodzisku Dolnym spotkają się straże wielkanocne, na VI Ogólnopolskiej  XVII Podkarpackiej Paradzie Straży Wielkanocnych „Turki 2009”.

W Gminie Grodzisko Dolne parady straży wielkanocnych organizowane są od 2000 roku. Początkowo skupiały uczestników z województwa podkarpackiego i sąsiednich województw, a od roku 2004 impreza ma charakter ogólnopolski.

W paradzie biorą udział straże grobowe, które posiadają własne oryginalne kostiumy i stroje paradne. Oddziałom towarzyszą zazwyczaj strażackie orkiestry dęte.

W tegorocznej paradzie weźmie udział ponad 30 oddziałów straży grobowych i 11 orkiestr - w sumie około 1500 uczestników.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę gminy Grodzisko Dolne http://www.grodziskodolne.pl/content/view/683/

Chcesz zobaczyć galerię zdjęć poznac historię zaglądnij na stronę Grodziska Dolnego !!!

PROGRAM IMPREZY:
  11.00 - Uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Grodzisku Dolnym
  12.15 - Parada uliczna
  12.30 - Część oficjalna na Stadionie LKS "Grodziszczanka" w Grodzisku Górnym
  13.00-17.00 - Pokazy musztrowe

Zapowiada się wspaniałe widowisko – zapraszamy!