18-02-2009

Podsumownanie roku- Dyrektor...
Prezentacja Muzeum
Recital fortepianowy

W dniu 16 lutego br. w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej miało miejsce spotkanie podsumowujące pierwszy rok działalności Muzeum.
Dyrektor Muzeum Andrzej Chmura w imieniu własnym i pracowników złożył przyjaciołom i sponsorom Muzeum serdeczne podziękowania za życzliwość i wsparcie,
w tym i finansowe okazywane Muzeum Ziemi Leżajskiej w roku 2008.

Dyrektor Muzeum wręczył specjalne podziękowania, Panu Zbigniewowi Rynasiewiczowi Posłowi na Sejm RP, Panu Janowi Burkowi Członkowi Zarządu Województwa Podkarpackiego, Panu Robertowi Żołyni Staroście Leżajskiemu, Pani Katarzynie Ćwikle Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Współpracy Międzynarodowej Starostwa Powiatowego w Leżajsku, Panu Markowi Ordyczyńskiemu Dyrektorowi Wojewódzkiego Oddziału ARiMR w Rzeszowie, Panu Antoniemu Burkowi Naczelnikowi Wydziału Rozwoju i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Leżajsku, Panu Jackowi Chmurze Wójtowi Gminy Grodzisko Dolne, Panu Tadeuszowi Trębaczowi Burmistrzowi Miasta Leżajsk, Panu Robertowi Gnatkowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

Specjalne podziękowania skierowane zostały do firm sponsorów, mecenasów kultury wspierających finansowo działalność Muzeum Ziemi Leżajskiej w roku 2008. Dyrektor Muzeum wręczył specjalne podziękowania Panu Mattheusowi Dietvorstowi Dyrektorowi Browaru w Leżajsku, Pani Alicji Wołek Dział Public Relations Browaru w Leżajsku, Panu Zenonowi Budno Dyrektorowi Oddziału Skanska, Oddział budownictwa Ogólnego
w Rzeszowie, Panu Andreasowi Wielosińskiemu Prezesowi Zarządu BMF Polska, Panu Jackowi Głowackiemu Prezesowi Zarządu Elektrociepłowni Nowa Sarzyna, Panu Andrzejowi Dąbrowskiemu Prezesowi Zarządu Philip Morris Polska, Panu Ryszardowi Królowi Dyrektorowi Poczty Polskiej Oddział w Rzeszowie, Panu Leszkowi Kuraszowi Prezesowi Zarządu Fabryki Maszyn w Leżajsku, Panu Andrzejowi Miazga Dyrektorowi Naczelnemu Zakładów Chemicznych „Organika Sarzyna” S.A. w Nowej Sarzynie,Panu Kazimierzowi Kojder Prezesowi Firmy Texpol, Panu Robertowi Korzuchowskiemu Prezesowi Firmy InterBroker, Panu Igorowi Długoszowi właścicielowi firmy Pionier, Panu Zbigniewowi Kłakowi właścicielowi firmy Kłak Kowalstwo.

W roku 2008 Muzeum ziemi Leżajskiej wspierały również instytucje z terenu miasta, powiatu i województwa. Dyrektor Muzeum wręczył specjalne podziękowania za przychylność i wsparcie dla Muzeum, Pani Małgorzacie Chomycz Wicewojewodzie Podkarpackiej, Pani Grażynie Stojak Podkarpackiej Wojewódzkiej Konserwatora Zabytków
z Przemyśla, Panu Zbigniewowi Jucha Zastępca Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Pana Wojciechowi Tokarzowi Dyrektorowi Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku, Panu Stanisławowi Bartnikowi Radnemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Panu Antoniemu Bereziewiczowi Przewodniczącemu Rady Muzeum, Panu Krzysztofowi Rogowskiemu Dyrektorowi PUP w Leżajsku, Pani Joannie Półtorak Drektor BOJSP, Pani Marii Horoszko Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku, Panu Józefowi Golcowi Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku, O. Eferemowi Obruśnikowi OFM Dyrektorowi Muzeum Prowincji OO. Bernardynów w Leżajsku, Panu Witowi Karolowi Wojtowiczowi Dyrektorowi Muzeum Zamek w Łańcucie, Panu Bogdanaowi Kaczmarowi Dyrektorowi Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Pani Barbarze Adamskiej Kierownik Działu Sztuki Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Pani Ewie Leniart Dyrektorowi Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Panu dr Krzysztofowi Kaczmarskiemu Naczelnikowi Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Panu Leszkowi Sarzyńskiemu Prezesowi Towarzystwa Miłośników Ziemi Leżajskiej.

Następnie zaproszeni goście wysłuchali recitalu fortepianowego w wykonaniu Pana Krystiana Krauza zatytułowanego „Od Mozarta do Prokofiewa”.
Krystian Krauz urodzony 14 grudnia 1988 w Leżajsku. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Leżajsku, następnie kontynuował naukę w Zespole Szkół Muzycznych nr 1- Gimnazjum Muzycznym w Rzeszowie. Aktualnie jest studentem drugiego roku na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewicz w Łodzi w klasie prof. Mariusza Drzewickiego. Brał udział w roku 2004 w Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Konserwatorium we Lwowie pod kierunkiem Pani prof. Marii Krich. W roku 2005 uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr w Pąs we Francji, z Młodzieżową Orkiestrą Kameralną ze Lwowa gdzie otrzymali wyróżnienie. Brał udział w Mistrzowskich Kursach Chopinowskich w Akademii Muzycznej w Białymstoku pod kierunkiem Pana prof. T. Chmielewskiego.
                                                                                                                             Muzeum Ziemi Leżajskiej