30-01-2009

Program Rozwój Polski Wschodniej – zakończone konsultacje ogólnopolskie.

W ramach działania V.2 realizowany będzie kompleksowy projekt mający na celu stworzenie podstawowej infrastruktury związanej z obsługą ruchu rowerowego. Projekt swym zasięgiem obejmuje województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie oraz podkarpackie.
II etapem konsultacji społecznych były Konsultacje Ogólnopolskie.  W ramach tych konsultacji mogli wypowiedzieć się zarówno przedstawiciele władz lokalnych, organizacji ekologicznych i turystycznych,  jak i mieszkańcy Polski Wschodniej oraz pasjonaci turystyki rowerowej.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej http://www.parp.gov.pl, do zakładki Rozwój Polski Wschodniej, gdzie można zapoznać się z raportem oraz mapami prezentującymi różne warianty przebiegu tras rowerowych.
Warianty przebiegu trasy przez województwo podkarpackie podane na mapach obejmują swym zasięgiem najważniejsze atrakcje turystyczne w naszym powiecie.