15-12-2008

Spotkanie Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych

W 2006 roku, w ramach projektu sfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, we wszystkich powiatach z terenu województwa podkarpackiego, zostały przeprowadzone wybory do Powiatowych Rad Organizacji Pozarządowych. Członkami Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Leżajskiego są: Dorota Wylaź, Krzysztof Pawłowski, Stanisław Baj, Alicja Kycia oraz Krystyna Gdula. W dniu 15 grudnia 2008r. w Starostwie Powiatowym w Leżajsku odbyło się spotkanie Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Leżajskiego. Na spotkaniu byli obecni również Pan Stanisław Paszek oraz Pani Maria Rydzik, którzy w wyborach 19 listopada 2008 r. zostali wybrani jako przedstawiciele Powiatu Leżajskiego w Podkarpackiej Radzie Organizacji Pozarządowych. W miesiącu styczniu zostaną oni oficjalnie przyjęci do wojewódzkiej rady.
        Podczas spotkania Rada ustaliła swoje comiesięczne spotkania, które odbywać się będą w  każdy drugi poniedziałek miesiąca o godz. 17:00  (kolejne spotkanie już 12 stycznia 2009r. przy Wydziale Promocji, Kultury i Współpracy Międzynarodowej Starostwa Powiatowego w Leżajsku ul. Mickiewicza 20A). Jako płaszczyzna wymiany informacji powstanie również strona internetowa dla organizacji pozarządowych.