Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 859 038
 
 

Aktualności

23-10-2009

Nagroda im. Profesora Aleksandra Gieysztora za osiągnięcia w działalności mającej na celu ochronę dziedzictwa kulturowego.

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego, a w szczególności za działalność muzealną i konserwatorską oraz pracę na rzecz gromadzenia pamiątek polskiej Kultury. Nagrodę przyznaje Kapituła złożona z członków Rady i Zarządu Fundacji. Jej wysokość wynosi 50 000 zł.

 

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora jest powszechnie uznawana za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w tej dziedzinie. Po raz pierwszy przyznano ją w roku 2000 - w pierwszą rocznicę śmierci prof. Aleksandra Gieysztora.


Celem przedsięwzięcia jest promocja oraz wsparcie tych, którzy podejmują się działań służących ochronie polskiego dziedzictwa kulturowego zarówno w kraju, jak i za granicą.

Zgłoszeń kandydatów do otrzymania Nagrody mogą dokonywać członkowie Kapituły, laureaci poprzednich edycji Nagrody, instytucje kultury lub też - z ich rekomendacją - osoby fizyczne oraz instytucje: państwowe, samorządowe bądź pozarządowe o charakterze niezarobkowym działające w obszarze kultury.

 

Nominacje do XI edycji Nagrody można zgłaszać wyłącznie poprzez elektroniczny formularz.

Wnioski przyjmowane będą do 13 listopada 2009 roku.
 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: www.kronenberg.org.pl -> ochrona dziedzictwa kulturowego -> Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora.

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies