19-10-2009

Zakup wyposażenia dla Muzeum.

Dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Rozwój Infrastruktury Kultury,  Muzeum Ziemi Leżajskiej dokonało zakupu defensora – nawilżacza powietrza, jest to urządzanie niezbędne dla zachowania odpowiednich warunków eksponatom wypożyczanych z innych muzeów.  Zakupionych zostało 16 gablot z oświetleniem do tworzonej stałej ekspozycji ukazującej historię i wielokulturowość Ziemi Leżajskiej, wymienione zostało oświetlenie w ekspozycji zabawkarskiej oraz w sali ekspozycyjnej na parterze Dworu Starościńskiego przeznaczonej na wystawy czasowe, ponadto zakupiony został sprzęt multimedialny  i komputerowy. W tym miejscu w imieniu własnym i pracowników muzeum pragnę serdecznie podziękować Panu Zbigniewowi Rynasiewiczowi Posłowi na Sejm RP za okazaną pomoc  i wsparcie dla statutowych działań Muzeum Ziemi Leżajskiej.
                                                                                                                                                                             Z poważaniem,
                                                                                                                                                                             Andrzej Chmura