22-09-2009

20 września br. na stadionie sportowym LKS „Staromieszczanka” w Starym Mieście odbył się VIII Rodzinny Turniej Sportowo – Rekreacyjny Pracowników Samorządów Powiatu Leżajskiego o Puchar Starosty Leżajskiego 2009.

W turnieju startowały 4 drużyny pracowników: Urzędu Gminy Leżajsk, Urzędu Miejskiego w Leżajsku, Urzędu Gminy w Grodzisku Dolnym oraz Starostwa Powiatowego w Leżajsku. Uczestnicy startowali w następujących konkurencjach:

1. Sztafeta hula hop

2. Chód na płozach

3. Mini piłka siatkowa

4. Strzały na bramkę

5. Sprawnościowy tor przeszkód

6. Konkurencja strażacka

7. Rzuty jajkiem

8. Rzuty do kosza

9. Wodna sztafeta

10. Konkurencja niespodzianka - jazda na rowerze

Drużyna Starostwa Powiatowego w Leżajsku w składzie Robert Żołynia, Lucjan Czenczek, Małgorzata Kubicka, Tomasz Kloc, Monika Kuśmierz, Antoni Burek, Rafał Pakosz, Konrad Żak, Ireneusz Stefański, Wiesław Żak, Artur Ostrowski, Monika Daź, Paweł Daź, Katarzyna Grabowiec, Urszula Woźnica, zajęla ex aequo pierwsze miejsce w następujących konkurencjach:  "Rzuty jajkiem", "Rzuty do kosza" oraz "Chód na płozach".

W końcowej klasyfikacji I miejsce zajęła drużyna z Grodziska Dolnego, II miejsce ze Starostwa Powiatowego w Leżajsku, III miejsce z Gminy Leżajsk, a IV miejsce z Miasta Leżajsk. Organizatorzy wręczyli zwyciezcom puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe oraz zaprosili wszystkich uczestników turnieju na okolicznościowy poczęstunek. Imprezę zwieńczyła zabawa taneczna.

Turniej Rekreacyjno Sportowy Pracowników Samorządów Powiatu Leżajskiego został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Leżajsku, Starosta Leżajski, Wójt Gminy Leżajsk oraz Podkarpackie Zrzeszenie LZS.