Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 291 930
 
 

Aktualności

11-07-2019

Uwaga! Komunikat dla właścicieli lasów prywatnych na terenie powiatu leżajskiego

W związku z gwałtowną burzą mającą miejsce 16 czerwca 2019 r., której towarzyszył huraganowy wiatr i ulewny deszcz, wiele drzew i lasów na terenie powiatu leżajskiego uległo uszkodzeniu i zniszczeniu stanowiąc wywroty oraz złomy i zagraża bezpieczeństwu, co wiązać się będzie z koniecznością odnowienia działek leśnych, tj. prac odnowieniowych, polegających w szczególności na przygotowaniu gleby i ponownym wprowadzeniu roślinności leśnej. O fakcie gotowości do uporządkowania zniszczonej powierzchni należy poinformować właściwych leśników Nadleśnictwa Leżajsk.

 

Wobec powyższego, informuje się właścicieli lasów prywatnych powiatu leżajskiego, że fakt zniszczenia drzewostanu winni zgłaszać do Starosty Leżajskiego w Starostwie Powiatowym w Leżajku przy ul. Kopernika 8. Zgłaszając szkodę na druku, który zamieszczamy poniżej należy wskazać lokalizację lasu, t.j.: miejscowość, nr ewid. działki oraz szacunkową powierzchnię zniszczeń, dokumentacje fotograficzną.
 
Usuwanie złomów i wywrotów w lasach prywatnych, zgodnie z zapisami ustawy o lasach należy do obowiązków właścicieli lasów.
 
Zgłoszenia i wnioski przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30 w POI Starostwa Powiatowego w Leżajsku przy ul. Kopernika 8 do dnia 10 sierpnia 2019. 
 

Do pobrania:

 

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

 

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies