Licznik odwiedzin: 11 076

28-05-2019

Dzień Samorządu Terytorialnego w stolicy

27 maja 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda spotkał się z samorządowcami w Pałacu Belwederskim. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie samorządu lokalnego oraz podziękował wszystkim, którzy pełnią funkcje publiczne. Ponadto zwrócił także uwagę na to, że samorząd terytorialny został przywrócony w 1989 r. „dzięki uporowi Polaków, dzięki wielkiemu dążeniu ludzi do wolności, do prawdziwej suwerenności i prawdziwej niepodległości".

Na zaproszenie głowy państwa w uroczystościach wziął udział również Starosta Leżajski Marek Śliż jako reprezentant powiatu leżajaskiego.

Prezydent Andrzej Duda nadał także odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce.

Do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w Polsce został rozesłany także list Prezydenta z okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, którego treść zamieszczono poniżej.

List Prezydenta RP do Władz Samorządowych

Katarzyna Ćwikła