10-05-2019

Europejska Noc Muzeów 2019

Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński zapraszają na Noc Muzeum organizowaną przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Wydarzenie trwać będzie przez dwa dni tj. 24 i 25 maja (piątek, sobota). W ramach imprezy będzie można zwiedzić bezpłatnie wszystkie ekspozycje muzealne oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakie przygotowali na te dni organizatorzy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart

Program:

24 maja (piątek)

- bezpłatne zwiedzanie wszystkich ekspozycji muzealnych od godz. 16.00 do 20.00

- na scenie plenerowej przed Muzeum Ziemi Leżajskiej o godz. 20:30 rozpocznie się spektakl muzyczny pt. „Świat w walizce” w wykonaniu teatru muzycznego Broadway z GOK Giedlarowa z towarzyszeniem orkiestry muzycznej.

25 maja (sobota)

- Od godz. 17.00 przed Muzeum Ziemi Leżajskiej rozpocznie się "Jarmark Kulturalny”, na którym prezentować będą się lokalni twórcy, pasjonaci i hobbyści,

- 17.30 - 19.00 - odbędą się występy historycznej grupy rekonstrukcyjnej „SCUTUM” z Sanoka w programie będzie plenerowy mini obóz, pokazy i walki, rycerskie, konkursy, zabawy dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych atrakcji,

- kulinarna niespodzianka dla wszystkich

- 19.00 - 20.15 - muzyczne występy lokalnych artystów,

- 20.15 - oficjalne otwarcie uroczystości,

- 20.30 - koncert „Niebo z moich stron” w wykonaniu solistów oraz grupy artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem zespołu muzycznego Tomasza Filipczaka. W repertuarze m.in. takie legendarne piosenki jak: „Anna Maria”, „Papierowy księżyc”, „Bądź gotowy dziś do drogi” oraz wiele innych.

Ponadto będzie można skorzystać z ogródka grillowego.

Dodatkowo w tym dniu od godz.17:00 do 24:00 będzie można zwiedzić bezpłatnie wszystkie ekspozycje stałe oraz czasowe w Muzeum (zwiedzanie zostanie wyłączone w trakcie koncertu „Niebo z moich stron").

Ekspozycje stałe: Historii Miasta i Regionu (zmodernizowana w 2017 roku), Etnograficzno – Zabawkarska, Browarnicza.

Ekspozycje czasowe: "W rycerskim obozie", "Browary środkowej Polski", "Ojcowie Niepodległości", "W świecie Kufli".

MZL