Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 284 310
 
 

Aktualności

07-09-2009

XI edycja programu "Stypendium"

Inicjatywa ta skierowana jest do ambitnej młodzieży, która wyróżnia się nie tylko bardzo dobrymi wynikami w nauce, lecz także szczególnymi zainteresowaniami i aktywnością w lokalnym środowisku. Ideą Funduszu Lokalnego Powiatu Leżajskiego jest wyróżnienie poprzez program "Stypendium" osób, które są szczególnie utalentowane, lecz posiadają ograniczone środki finansowe na rozwój swych pasji i zainteresowań.
Z roku na rok rośnie grono osób, które otrzymały stypendium Funduszu. Do tej pory program pomógł finansowo już 435 uczniom. W roku szkolnym 2009/2010 planowane jest przyznanie około 20 stypendiów.
Program jest realizowany dzięki dotacji Fundacji im. Stefana Batorego, która w ramach programu "Równe Szanse - Lokalne Programy Stypendialne" przyznała na ten cel środki w wysokości ponad 10 tys. zł. Inicjatywę Funduszu wsparło także lokalne środowisko, m.in. rada rodziców Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie i Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku oraz osoby fizyczne.
W bieżącej edycji program obejmie gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum w Dębnie oraz uczniów Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie i Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku.
Przyszli stypendyści muszą wykazać się średnią ocen co najmniej 4,5 oraz osiągnięciami naukowymi na poziomie minimum międzyszkolnym. Kandydaci mogą składać karty zgłoszeniowe najpóźniej do dnia 15 września 2009 r. do godziny 15:00 w Leżajskim Stowarzyszeniu Rozwoju przy ul. Targowej 9 w Leżajsku.
 

Dokumentacja do pobrania ze strony LSR-u http://www.lsr.pl/fl/aktual/24.htm

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies