Licznik odwiedzin: 14 604

01-04-2019

Pierwsza Dama RP z wizytą w Leżajsku

Pierwsza Dama RP obejrzała program artystyczny w wykonaniu podopiecznych oraz spotkała się z uczniami biorącymi udział w warsztatach praktycznych, sensorycznych i teatralnych, a także z pracownikami placówki i rodzicami wychowanków. W spotkaniu uczestniczył także Zarząd Powiatu Leżajskiego: Marek Śliż – Starosta Leżajski, Lucjan Czenczek – Wicestarosta Leżajski oraz Krzysztof Trębacz – Członek Zarządu.

Agata Kornhauser-Duda podopiecznych ośrodka poznała w trakcie ubiegłorocznego spotkania gwiazdkowego w Pałacu Prezydenckim. Pierwsza Dama wspominała, że już wtedy zauważyła „że atmosfera panująca w ośrodku jest naprawdę wyjątkowa”, gdyż jego pedagodzy są „szczególnie zaangażowani i oddani sprawom dzieci i młodzieży”. Uczniowie i tym razem przygotowali wspaniały występ artystyczny, który zaprezentowali swojemu gościowi oraz koleżankom i kolegom. - W każdym człowieku tkwi jakiś talent, wystarczy go odkryć - skomentowała Małżonka Prezydenta, gratulując udanego przedsięwzięcia.
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II jest jedyną placówką na terenie powiatu leżajskiego kształcącą osoby z niepełnosprawnością intelektualną wszystkich stopni w wieku od 3 do 25 lat. Placówka promuje, wspiera i koordynuje udział uczniów w konkursach, olimpiadach i turniejach. Angażuje się też w rozwiązywanie problemów o charakterze wychowawczym i socjalnym swoich podopiecznych oraz ich rodzin.

Cała relacja z wizyty na stronie: www.prezydent.pl, zakładka: Pierwsza Dama.

Źródło: www.prezydent.pl

Foto: Grzegorz Leja