15-03-2019

Maria Kołcz Osobowością Roku 2018 powiatu leżajskiego w plebiscycie "Nowin"

Maria Kołcz działalność na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych rozpoczęła w 2000 r. jako inicjatorka powołanego w 2001 r. Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Grodzisku Dolnym. Do dziś pełni funkcję prezesa organizacji. Działania stowarzyszenia zaowocowały powstaniem w 2005 r. Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach.

Na początku swego istnienia ośrodek obejmował działalnością wychowawczą sześcioro podopiecznich. Obecnie jest ich już kilkudziesięciu. Dzięki staraniom Marii Kołcz w 2011 r. placówkę rozbudowano i wyposażono w nowe sale terapeutyczne, wysokiej jakości sprzęt rehabilitacyjny. Pozwoliło to wzbogacić działalność ośrodka także o nowe rodzaje terapii, m.in.: salę doświadczania świata, hydromasaż i kynoterapię.

Do plebiscytu "Nowin" Maria Kołcz została nominowana za szeroko rozumianą pomoc osobom niepełnosprawnym. Zwyciężyła otrzymujac 170 głosów.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW