Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 96 059
 
 

Aktualności

11-03-2019

Niewiasty i rycerze, czyli Dzień Kobiet w powiecie leżajskim

Poemat chwalący urodę i przymioty niewiasty, walka rycerzy o rękę wybranki i opowieść o najważniejszych wartościach etosu rycerskiego to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestniczki spotkania z okazji Dnia Kobiet zorganizowanego 8 marca przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Starosty Leżajskiego Marka Śliża i Dyrektora MZL Jacka Kwiecińskiego. 

 

Panie, które zdecydowały się odwiedzić w tym dniu muzeum, tuż po przekroczeniu progu placówki zostały powitane przez rycerzy w pełnym rynsztunku, Starostę Leżajskiego Marka Śliża, Wicestarostę Leżajskiego Lucjana Czenczka, Członka Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztofa Trębacza oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Leżajskiego Adama Wylazia i otrzymały symboliczną różę.
 
Rycerski anturaż nie był w tym dniu przypadkowy, bowiem spotkaniu towarzyszyła wystawa „W rycerskim obozie”, która przybliża realia życia codziennego w czasie wyprawy wojennej. Ekspozycję można oglądać do 7 czerwca br.
 
Pokaz walki rycerskiej i wykład nawiązujący do wystawy zaprezentowali członkowie grupy rekonstrukcyjnej „SCUTUM” z Sanoka. 
 
Ostatnim punktem w programie wydarzenia był występ duetu wokalno-akustycznego „Lola i Przemo”, tworzonego przez Mariolę Nizołek i Przemysława Przywarę, laureatów wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. 
 
W takim dniu nie mogło również zabraknąć słodkiego poczęstunku, który został przygotowany i podany przez cukierników Cukierni Dębnianka.
 
Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW
 
 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies