Licznik odwiedzin: 20 616

07-03-2019

Pamiętaj o możliwości przekazania 1% podatku

W zakładce Przekaż 1% na bieżąco aktualizujemy listę organizacji pożytku publicznego i uprawnionych beneficjentów, którym mogą Państwo przekazać 1% podatku.

W składanej deklaracji podatkowej należy wprowadzić numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego, której chce się przekazać wsparcie, a w miejscu wnioskowanej kwoty podać kwotę będącą 1% podatku. Przekazaniem środków na konto wskazanej fundacji zajmuje się naczelnik Urzędu Skarbowego. Warto pamiętać o tym, że z tytułu przekazania 1% podatnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Nie płacą ani złotówki z własnej kieszeni, bo środki, które decydują się przekazać na pomoc potrzebującym i tak trafiłyby do Skarbu Państwa. W jednej deklaracji podatkowej można przekazać 1% jednej, wybranej organizacji, ale jeśli rozlicza się dodatkowe PIT-y, np. za posiadane papiery wartościowe, można na każdym formularzu wesprzeć inną organizację.

Termin dostarczenia deklaracji do Urzędu Skarbowego mija 30 kwietnia 2019 r.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW