05-03-2019

Dzień Kobiet w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński mają zaszczyt zaprosić mieszkanki powiatu leżajskiego na uroczystość "Europejskiego Dnia Kobiet". Uroczystość odbędzie się 8 marca br. o godz. 15.00 w Sali Konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Program uroczystości obejmował będzie prezentację wystawy pt. „W rycerskim obozie”. Wystawa ta powstała pod kierunkiem merytorycznym Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Wystawa przybliży realia życia codziennego w czasie wyprawy wojennej. Zwiedzający poznają różne aspekty obozowania zarówno rycerzy majętnych, jak i uboższych oraz obozowej czeladzi.

Ponadto w trakcie uroczystości cukiernicy z miejscowej cukierni będą serwować słodki poczęstunek cukiernik. Następnie na specjalnie przygotowanej scenie wystąpi duet wokalno-akustyczny.

Uwaga: ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy.

Informację zamieściła: MK