Licznik odwiedzin: 14 945

13-02-2019

Ogólnopolska akcja UNICEF w Zespole Szkół w Wierzawicach

Do ogólnopolskiej akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata” szkoła przyłączyła się już po raz drugi. Zadaniem uczniów było przygotowanie charytatywnych laleczek. Nie były to jednak zwykłe szmaciane lalki, lecz symbole pomocy, jakiej dzieci chciały udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.

Akcja organizowana jest pod patronatem UNICEF, a jej głównym celem jest  zakup szczepionek dla dzieci z krajów afrykańskich: Sierra Leone, Czadu, Sudanu Południowego i Angoli.

Kreatywność dzieci,  nauczycieli,  a przede wszystkim rodziców, którzy przyczynili się do powstania lalek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Powstało 37 pięknych lal, które zostały rozprowadzone wśród zaproszonych gości.

Na zaproszenie dyrektora szkoły Adama Wylazia odpowiedzieli: Starosta Leżajski Marek Śliz, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Marek Leszczak, Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku Zbigniew Trębacz, grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół w Wierzawicach i ich rodzice.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszek ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i jego opiekunów udało się sprawnie przeprowadzić akcję, a wszystkie lale znalazły nowy dom.

Ofiarność darczyńców pozwoliła zebrać kwotę 2400 zł, która w całości zostanie przekazana na konto UNICEF. Dzięki akcji uda się pomóc 240 dzieciom z Afryki.

ZS w Wierzawicach

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW