04-02-2019

Nowa strzelnica na terenie powiatu

Od stycznia br. amatorzy strzelectwa mogą oddawać się swojej pasji na terenie profesjonalnej strzelnicy „Arizona” zlokalizowanej w Przychojcu. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 26 stycznia z udziałem zaproszonych gości, m.in. Starosty Leżajskiego Marka Śliża, Wicestarosty Leżajskiego Lucjana Czenczka, Członka Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztofa Trębacza, przedstawicieli policji, wojska polskiego i nadleśnictwa.

„Arizona” to całoroczny obiekt, przeznaczony do strzelań sportowo-bojowych, statycznych i dynamicznych. Strzelnica powstała z myślą zarówno o tych, którzy posiadają umiejętności strzeleckie i chcą je doskonalić, jak i dla tych, którzy poszukują nowego hobby. Obiekt dysponuje piętnastoma stanowiskami strzeleckimi z których można strzelać na dystansach 25m, 50m, 80m.

Kluczowym momentem uroczystości było oddanie strzałów inaugurujących otwarcie, a oddali je: właściciel obiektu Dominik Baj, Zarząd Powiatu i przedstawiciele służb mundurowych. Wydarzeniu towarzyszyła m.in. wystawa broni palnej.

Za współorganizację przedsięwięcia odpowiadali: Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa 9x19, Regionalne Centrum Wyszkolenia Strzeleckiego, RELTAC, SGS-T Specjalistyczna Grupa Szkoleniowo – Treningowa.

Więcej na stronie: www.strzelnicaarizona.pl

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW