28-01-2019

XI Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest prof. Wacław Wierzbieniec z Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W bieżącym roku obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu odbywają się na Podkarpaciu w 70 miejscowościach. Rozpoczęły się 23 stycznia i potrwają do 2 lutego br. Podczas obchodów  odbędą się modlitwy dla uczczenie pamięci pomordowanych Żydów, prelekcje i wykłady historyków, sesje naukowe poświęcone Zagładzie, stosunkom polsko-żydowskim i kulturze żydowskiej, pokazy filmów o tematyce związanej z Holocaustem, wystawy okolicznościowe, koncerty, prezentacje wspomnień ocalonych z Zagłady oraz spotkania ze świadkami historii.

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu.

W Leżajsku odbędą się 31 stycznia br. (tj. czwartek). Rozpoczną się o godz. 10.00 wykładem siostry Katarzyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej z Syjonu, pt. "Rola Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej z Syjonu w dialogu chrześcijańsko-żydowskim", a po nim nastąpi dyskusja.

MZL