11-01-2019

Wspólne kolędowanie w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Polskie kolędy i pastorałki to pieśni szczególne – piękne i wyjątkowe. Nic więc dziwnego, że tworzą tak bogaty zbiór. Te stare, niekiedy zapomniane, rzadziej śpiewane i te nowe  – wszystkie posiadają ten specyficzny urok, są w końcu pieśniami wesela, szczęścia  i radości, a ich coroczne odśpiewywanie przyczynia się do kultywowania polskiej tradycji.

Chcąc zadość uczynić tej tradycji, Muzeum Ziemi Leżajskiej, zwyczajem lat ubiegłych, zaprasza do swojej siedziby 20 stycznia o godz. 17:00 mieszkańców Leżajska i powiatu leżajskiego na wspólne kolędowanie, aby spotykając się w trwającej jeszcze świątecznej atmosferze móc raz jeszcze wyśpiewać historię małego Dzieciątka i przybliżyć tajemnicę Bożego Narodzenia.

W roli akompaniatora wystąpi Zdzisław Zawilski, członek Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej, który także opowie uczestnikom spotkania o historii powstawania kolęd i okrasi swoje opowieści humorystycznymi anegdotami.

W trakcie wydarzenia gościnnie wystąpią również uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej w Leżajsku.

MZL