Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 144 624
 
 

Aktualności

01-08-2018

Święto Policji w leżajskiej komendzie

W Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz kierownictwo instytucji współpracujących z Policją. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy otrzymało medale, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne wręczali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa i Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku podinsp. Zenon Wierzchowski.

 

Obchody Święta Policji w leżajskiej jednostce rozpoczęła msza święta w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku koncelebrowana przez ks. biskupa Ignacego Deca oraz Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku o. Sylwestra Skirlińskiego OFM. W wygłoszonej homilii ks. biskup przypomniał, jak trudna i niebezpieczna jest służba policjanta. Wspomniał również o tych funkcjonariuszach, którzy oddali swoje życie w obronie Niepodległej Ojczyzny i służbie drugiemu człowiekowi.

 

Uroczysta zbiórka odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku. Rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne osobiście wręczali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa i Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku podinsp. Zenon Wierzchowski.

 

W tym roku 40 policjantów z leżajskiej komendy awansowało na wyższe stopnie:

w korpusie oficerów starszych Policji – 1 funkcjonariusz;
w korpusie oficerów młodszych Policji – 2 funkcjonariuszy;
w korpusie aspirantów Policji – 19 funkcjonariuszy;
w korpusie podoficerów Policji – 14 funkcjonariuszy;
w korpusie szeregowych Policji – 4 funkcjonariuszy.
 

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Posła na Sejm RP Jerzego Paula, członków Zarządu Powiatu Leżajskiego na czele ze Starostą Leżajskim Markiem Śliżem,  wójtów i burmistrzów gmin z naszego powiatu, kierownictwa instytucji współpracujących z Policją, w szczególności prokuratury i sądu. Pozostałe służby mundurowe reprezentowali st. bryg. mgr inż. Józef Kludys Komendant Powiatowy PSP w Leżajsku, Jerzy Białkowski Komendant Straży Miejskiej w Leżajsku.

 

W uroczystości wzięli udział byli Komendanci naszej jednostki, nadinsp. w stanie spoczynku Józef Gdański, insp. w stanie spoczynku Marian Szkodziński.

 

W trakcie uroczystości od przedstawicieli samorządów lokalnych, związków zawodowych policjantów i Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych nastąpiło wręczenie medali i wyróżnień dla policjantów i pracowników cywilnych.

 

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie wręczył dyplom zwycięzcy etapu powiatowego, organizowanego przez gazetę codzienną Nowiny oraz Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas” asp. szt.  Andrzejowi Mazurkowi.

 

Okolicznościowe przemówienie, w imieniu kierownictwa leżajskiej jednostki wygłosił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku, kom. Ryszard Tyka. Komendant podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za ich pełną trudów oraz poświęceń codzienną służbę i pracę. Życzył nie tylko dalszej wytrwałości i sukcesów, lecz również zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

 

Wszyscy zaproszeni goście zostali wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami, które wręczył Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku, podinsp. Zenon Wierzchowski. Podziękował również za dotychczasową współpracę i okazaną pomoc.

 

KPP w Leżajsku

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies