12-06-2018

Starosta Leżajski ponownie wyróżniony

8 czerwca, nabożeństwem w Kościele Farnym w Rzeszowie rozpoczęły się podkarpackie obchody Dnia Samorządowca. Bezpośrednio po mszy św. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala, której kluczowym punktem było wręczenie Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Pomysłodawcą nagrody jest Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”, a jej celem zaprezentowanie i dokumentowanie osiągnięć podkarpackich samorządów oraz wyróżnienie najlepiej zarządzających włodarzy powiatów, miast i gmin. Nagroda corocznie objęta jest Patronatem Honorowym zarówno Marszałka Województwa Podkarpackiego, jak i Wojewody Podkarpackiego.

W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele powiatu leżajskiego: Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Zdzisław Leśko oraz Skarbnik Powiatu Zdzisław Such. Obecność włodarzy powiatu nie była przypadkowa, ponieważ już po raz drugi z rzędu kapituła PNS przyznała Staroście Leżajskiemu wyróżnienie dla Najlepszego Starosty. Przyczyniły się do tego m.in. osiągnięcia inwestycyjno-gospodarcze, przychody i wydatki budżetu powiatu ogółem w 2017 r., wydatki i rozchody na jednego mieszkańca, zadłużenie powiatu, stopę bezrobocia na jego terenie oraz dofinansowania na rzecz wykluczonych społecznie.

Zamieściła: Natalia Nowicka, PW

Zdjęcia: Kacper Burda, PW