08-06-2018

Piknik Lotniczy z okazji Dnia Dziecka

Już po raz kolejny Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało moc atrakcji dla wszystkich dzieci powiatu leżajskiego z okazji ich święta. Było naprawdę „odlotowo”, gdyż całość wydarzenia miała charakter pikniku lotniczego.

Milusińscy mogli m.in. obejrzeć samolot PZL Gawron, usiąść za sterami dwóch szybowców, spróbować swoich sił na profesjonalnym symulatorze lotów, zobaczyć elementy wyposażenia lotniczego, wziąć udział w prelekcji leżajszczanina Witolda Ubrana, kapitana samolotu Dreamliner 787, zwiedzić Ekspozycję Etnograficzno-Zabawkarską oraz okazjonalną mini wystawę rowerów ROMET, skorzystać z pokazów przygotowanych przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku oraz Komendę Policji w Leżajsku, a także pokazów pierwszej pomocy przeprowadzonych przez Jednostkę Strzelecką 2035 w Leżajsku oraz leżajskich harcerzy. Dodatkową atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia, animacje przygotowane przez pracowników muzeum i firmę Omega DJ oraz gry i zabawy z nagrodami. Przeprowadzono też konkurs plastyczny na promocyjny plakat Muzeum Ziemi Leżajskiej. Najpiękniejszy plakat zostanie wkrótce nagrodzony wycieczką całej klasy na lotnisko w Jasionce. Specjalne stanowisko z atrakcjami przygotowała też WARTA oddział w Leżajsku, umilając czas na wspólnym malowaniu, za co każde dziecko otrzymywało upominek.
Najmłodszych podczas wizyty w muzeum odwiedził Starosta Leżajski Marek Śliż, który patronował wydarzeniu i złożył dzieciom życzenia, częstując słodkościami oraz włączając się do wspólnej zabawy. W ten szczególny dzień gościliśmy blisko 1500 osób.

Partnerami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Aeroklub Ziemi Jarosławskiej, firma AEROBAYART z Jelnej, Port Lotniczy Jasionka.
Sponsorzy: WARTA Oddział w Leżajsku, Skok Małopolska Oddział w Leżajsku, firma z akcesoriami do telefonów komórkowych DEFO Leżajsk, firma ROLNIK Leżajsk, Agencja Interaktywna DKA MEDIA Leżajsk, Firma Rutkowski i Trębacz Leżajsk.

Tekst: MZL
Zdjęcia: Kacper Burda, Wydział PW