02-05-2018

Noc Muzeum 2018

Europejska Noc Muzeów w roku 2018 odbędzie się 19 maja, jednak w Leżajsku rozpocznie się dzień wcześniej i będzie trwać aż przez dwa dni. W ramach imprezy będzie można bezpłatnie zwiedzić wszystkie ekspozycje Muzeum oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakie przygotowali na ten dzień organizatorzy.

W piątek, 18 maja, na scenie plenerowej przed Muzeum Ziemi Leżajskiej o godz. 20:30 odbędzie się premiera spektaklu muzycznego pt. "Nasza jest noc". W programie znajdą się piosenki z lat 20. i 30. XX wieku w wykonaniu Teatru Muzycznego Broadway z GOK w Giedlarowej. W repertuarze m.in. Seksapil, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Ada to nie wypada, Ach jak przyjemnie, Miłość ci wszystko wybaczy, Już taki jestem zimny drań i wiele innych.

W sobotę, 19 maja, o godz. 18:30 również na scenie plenerowej przed Muzeum Ziemi Leżajskiej odbędzie się koncert pt. "Jazz session", podczas którego zaprezentują się uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, a następnie artyści z powiatu leżajskiego.

O 20:30 wystąpi gwiazda wieczoru Stan Borys, który wykona legendarne utwory m.in. Jaskółka, Dzika Plaża, Anna.

Dodatkowo w godzinach od 17:00 do 24:00 będzie można zwiedzić ekspozycje stałe Muzeum oraz wystawę jednodniową "Mundur i Broń", prezentującą współczesną broń palną oraz mundury m.in. GROM-u.

Ponadto będzie można skorzystać z ogródka piwnego i dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci, a także obejrzeć pokaz świetlny wykonany przez firmę PB LIGHT – Paweł Burda.

Patronat honorowy nad uroczystością sprawuje Starosta Leżajski Marek Śliż.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst: MZL