29-03-2018

LVI sesja Rady Powiatu Leżajskiego

Pierwsza część spotkania dotyczyła sprawozdań rocznych z wykonania planów finansowych i realizacji zadań przez jednostki podległe Powiatowi. Sprawozdanie roczne z wykonania planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku za rok 2017 przedstawił dyrektor SP ZOZ Marian Furmanek. Sprawozdanie roczne z wykonania planu finansowego Muzeum Ziemi Leżajskiej za rok 2017 omówił dyrektor placówki Jacek Kwieciński. Informację Zarządu Dróg Powiatowych w Leżajsku w zakresie zadań zrealizowanych w 2017 r. oraz plan prac remontowych na drogach w roku 2018 przedstawił dyrektor jednostki Krzysztof Siwek. Sprawozdanie z realizacji „Programu Opieki nad Zabytkami Powiatu Leżajskiego na lata 2014-2017”, za lata 2016-2017 zaprezentował Członek Zarządu Powiatu Lucjan Czenczek.

W drugiej części spotkania radni podejmowali decyzje w sprawie następujących uchwał:

• Uchwała w sprawie przekazania środków finansowych Policji;
  • Uchwała w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Leżajskiego;
  • Uchwała w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na rok 2018.

Rada przyjęła również sprawozdanie Starosty Leżajskiego z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

Ponadto, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Pinderska oraz Starosta Leżajski Marek Śliż złożyli radnym życzenia świąteczne.

Zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW