Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 826 089
 
 

Aktualności

08-03-2018

Młodzi strzelcy złożyli pierwszą przysięgę

7 marca, w 99. rocznicę bohaterskiej śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli ponad 400 uczennic i uczniów klas wojskowych złożyło swoje pierwsze przyrzeczenie, czyli zobowiązanie do patriotycznej formacji i służby najważniejszym dla serca polskiego wartościom, które zawierają się w haśle: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Takie jest też przesłanie i ponadczasowa wartość roty ich strzeleckich ślubowań.


Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. św. Krzyża w Rzeszowie. W dalszej części obchodów odbył się apel przed pomnikiem płk. Lisa-Kuli na Placu Farnym. Leżajsk reprezentowała grupa 80 strzelców (kompania honorowa z historycznym Sztandarem Związku Strzeleckiego, I klasa wojskowa i I klasa pożarnicza). Obecni na gali byli również Wicestarosta Leżajski Zdzisław Leśko oraz Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku Zbigniew Trębacz.


Podczas uroczystości szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk wręczył medale „Pro Patria” osobom, które od wielu lat zajmują się wychowaniem młodzieży w duchu patriotycznym. Wśród wyróżnionych znalazł się Wicedyrektor Zespołu Szkół Licealnych Waldemar Tłuczek, założyciel i i Dowódca Jednostki Strzeleckiej 2035 w Leżajsku.

 

Tekst: Jednostka Strzelecka 2035 w Leżajsku

Zdjęcia: Jacek Brzuzan

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies